تشکل های سلامت محور بانوان در مازندران تقویت می شود

مریم جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران واداره کل امور بانوان و خانواده استانداری درزمینهٔ ارتقا سلامت زنان و خانواده خـبـر داد و گفت: تشکیل و تقویت تشکل‌های سلامت‌محور مرتبط با دفتر بانوان ازجمله تعهدات این اداره کل بر اساس این تفاهم‌نامه است.

وی تشکیل کمیته‌های سلامت جمعیت و خانواده، سلامت جوانان و سالمندان، برگزاری همایش استانی با حضور اعضا، برگزارش جلسه هماهنگی و توجیهی مراحل اجرایی دوره آموزشی، همکاری در آموزش اصول خود مراقبتی به زنان به‌منظور ایفای نقش مثبت در جامعه، تخصیص امکانات و فضای موردنیاز برای برگزاری دوره‌ها و بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم ازجمله تعهدات اداره کل امور بانوان استانداری مازندران است.

جمشیدی ادامه داد: این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی، هماهنگی بین بخشی، اطلاع‌رسانی، ارائه مراقبت، ایجاد زمینه‌های لازم برای برگزاری همایش‌ها، تربیت مربی، برگزاری دوره آموزش حضوری زنان در مازندران منعقدشده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، ارتقای سطح سواد سلامت، ارتقای تحرک بدنی، اصلاح عادات نامناسب غذایی و بهبود ارائه خدمات بهداشتی به زنان به‌ویژه گروه‌های پرخطر را ازجمله اهداف کمی این تفاهم‌نامه بیان کرد.

وی اظهار داشت: این تفاهم‌نامه که اجرای آن از اول دی‌ماه سال جاری شروع‌شده تا پایان سال آینده قابلیت اجرایی دارد.

نیمی از جمعیت بیش از سه میلیون نفری مازندران را بانوان تشکیل می دهند.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۴ January 2016 | 9:26 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.