تشییع پیکر مرحوم شاهرخ پورمیامین

مراسم تشییع جنازه شاهرخ پورمیامین


تشییع پیکر مرحوم شاهرخ پورمیامین

 
تشییع شاهرخ پورمیامین

مراسم تشییع زنده‌یاد شاهرخ پورمیامین نوازنده موسیقی پاپ دقایقی پیش از مقابل تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ و از ساعت ۹:۳۰ مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد شاهرخ پورمیامین نوازنده موسیقی پاپ در تالار وحدت آغاز شد.

در این مراسم چهره‌هایی چون آریا عظیمی نژاد، محمد اصفهانی، رامین بهنا، همایون نصیری، سعید شهروز، ایلیا منفرد، علی لهراسبی، فرمان فتحعلیان، پویا نیک‌پور، محمدرضا عیوضی، علیرضا عصار، محسن رجب‌پور، حبیب صبور، نیکان و بابک سفرنژاد حضور داشتند.

در این مراسم محمد اصفهانی، علیرضا عصار و فتحعلیان دقایقی درباره ویژگی‌ها و خصوصیت‌های شاهرخ پورمیامین سخن گفتند.

فرمان فتحعلیان خواننده موسیقی پاپ گفت: مرگ او برای همه ما شوک برانگیز بود. البته همه با روحیات شاهرخ پورمیامین آشنا هستند و می‌دانند که او هنرمند بسیار بزرگی بود. او در هنر خودش متخصص بود و بی‌اغراق یکی از بهترین‌های نوازندگی، آهنگسازی و تنظیم کنندگی بود. او در کنار هنرمند بودنش یک رفیق خوب هم بود. متاسفانه او هیچ وقت روی صحنه اجرا‌ها تقدیر نشد. متاسفانه مسئولان همانقدر که به خوانندگان اهمیت دادند، به نوازندگان بی‌توجه بودند.

وی ادامه داد: حال سوال من این است، آیا یک هنرمند باید حتماً خواننده باشد که مسئولان و جمعیت زیادی برای بزرگداشت یا تشییع پیکر او بیایند؟ آیا حتماً باید هنرمند معروف باشد که آقایان بیایند و دو کلمه درباره‌اش حرف بزنند؟ شاهرخ هنرمندی بود که لبخند، مهربانی، دقت و کار او برای همه ما ارزش زیادی داشته و دارد. او در بسیاری از موارد بیشتر از خودش مایه گذاشت. او حساسیت‌هایی در حوزه موسیقی داشت که باعث شد از او به عنوان یک هنرمند درجه یک در عرصه موسیقی یاد کنیم.

این خواننده تاکید کرد: شاهرخ پورمیامین هنرمندی دلسوز بود که ما جز مهربانی و توجه چیز دیگری از او به یاد نداریم و واقعاً حیف شد که چنین هنرمندی از میان ما رفت. البته من از دوستان و برخی از افراد که پشت سر شاهرخ حرف‌های بی‌ربط می‌زدند نیز ناراحتم که چرا بی‌خود و بی‌جهت پشت سر او و بسیاری دیگر از هنرمندان حرف زدند. من نمی‌دانم تا کی قرار است که انگ «اوردُز» کردن پشت سر ما هنرمندان باشد. این موضوعی بود که برخی از دوستانی که حتی در بعضی از موارد با شاهرخ ساز زدند هم مطرح کردند و به این هنرمند بزرگوار تهمت زدند اما مطمئن باشند که جوابش را پس خواهند داد.

فتحعلیان گفت: همانقدر که شاهرخ پورمیامین را اذیت کردند، او به‌‌ همان اندازه هیچ کس را اذیت نکرد و برایم جالب است که برادر عزیز او هیچ وقت دوست نداشت که در این اواخر که شاهرخ درگیر تومور مغزی بود او را ببیند، چرا که این هنرمند همواره مبادی آداب بود و نسبت به پوشش خود به قدری حساسیت داشت که هیچ وقت اجازه نداد حتی دوستانش او را در حالت بدی ببینند.

محمد اصفهانی خواننده موسیقی پاپ نیز در این مراسم گفت: امروز که ما اینجا جمع شده‌ایم همزمان شده با عید مبعث، باید بگویم که بعضی از مناسبت‌ها تصادف و احتمال نیست بلکه حکمتی در آن است که باید به آن بیشتر توجه کرد. به هر حال عید مبعث روز اکرام و اخلاق است و شاید بی‌علت نبوده که شاهرخ پورمیامین در این مناسبت از میان ما می‌رود چون او اخلاق مدار و دلسوز بود و با دقت و وسواس و اعتقاد کارش را انجام می‌داد.

وی بیان کرد: شاهرخ پورمیامین به قدری کم اشتباه بود که وقتی اشتباه می‌کرد ما تعجب می‌کردیم. او هنرمند بسیار بزرگواری بود که فرزندان بنده به خاطر نزدیکی با او وی را عمو صدا می‌کردند. به هر ترتیب در برابر عظمت دنیا، ۴۰ سال و ۵۰ سال و ۲۰۰ سال تقریبا مساوی است اما مهم کیفیت زندگی است که شاهرخ ملتزم عملی به این فرضیه بود و بنده امیدوارم ما نیز در زندگی روزمره خود بتوانیم اخلاق شاهرخ پورمیامین را پیاده کنیم.

علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ نیز در این مراسم گفت: از چند روز پیش که شهرام پورمیامین برادر شاهرخ من را در جریان درگذشت این هنرمند گذاشت، مشغول مرور خاطراتم بودم و به یاد آوردم که در اجرای قطعه «حال من بی‌تو» وقتی شاهرخ پورمیامین یکی از بهترین آثار خود را ارایه داد به هم نگاه می‌کردیم و با او لبخند می‌زدیم. به طور حتم جای خالی شاهرخ پورمیامین را احساس می‌کنیم و امیدوارم خداوند آرامش را نصیب این هنرمند کند. مطمئن باشید جای خالی شاهرخ پورمیامین روی صحنه‌ها همچنان خالی است.

در پایان نیز پیکر شاهرخ پورمیامین بر روی دستِ اهالی موسیقی به سمتِ قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.

مراسم ترحیم زنده یاد شاهرخ‌پور می‌امین جمعه ۱۷ اردیبهشت از ساعت ۱۸ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.