تصاویر/بازگشت اصغر فرهادی با اسکار به تهران

برنده جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۲ در حالی وارد فرودگاه امام خمینی شد که مردم بسیاری در ساعت‌های اولیه صبح در محوطه فرودگاه امام خمینی(ره) با دسته‌های گل منتظر حضورش بودند. مردمی که با تبلیغات دهان به دهان خود را به آن‌جا رسانده بودند.
بهروز وثوقی‌راد، لیدر کلاه مخملی تیم فوتبال استیل آذین که در استادیوم‌ها مسئولیت شعار دادن را بر عهده داشت، با حضور در میان جمعیت و سر دادن شعارهای استادیومی مشغول ابراز احساسات برای اصغر فرهادی شد.
حسین زند‌باف؛ امیر اثباتی، سید احمد میرعلایی (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی)، حسن حسندوست، محمدرضا شریفی‌نیا و امیر اسفندیاری از هنرمندان و مسئولانی هستند که به استقبال اصغر فرهادی و همسر و فرزندانش آمدند.
مسئولین بنیاد سینمایی فارابی که عهده دار مسئولیت برگزاری مراسم استقبال از فرهادی را بر عهده داشتند پس از عبور فرهادی از گیت ویژه به دلیل ازدحام و بی نظمی خاصی، فرهادی و خانواده‌اش را به سالن وی آی پی فرودگاه امام بردند و خبرنگاران و عکاسان نتوانستند از نزدیک با او گفت و گو کنند.
به دلیل ازدحام بیش از اندازه جمعیت، اصغر فرهادی بی آن که امکان دیدار با هواداران‌اش را داشته باشد از در پشتی به یک ماشین منتقل شد و فرودگاه را ترک کرد.
برنامه هفت که همزمان با ورود اصغر فرهادی روی آنتن شبکه سه در حال پخش بود بدون توجه به این اتفاق درباره سینمای عباس کیارستمی صحبت کرد و بدون هیچ گونه واکنش و تنها در حد یک سری جملات رد و بدل شده میان مجری و کارشناس آن به این موضوع پرداختند.
البته فریدون جیرانی اعلام کرد که بخش های ویژه ای تدارک دیده شده بود که نتوانستند پخش کنند.
اصغر فرهادی به همراه خانواده‌اش قصد دارند ایام نوروز را در ایران باشند و در بهار سال ۹۱ فرهادی پس از بازگشت به فرانسه فیلم جدید خود فیلمبرداری کرده و به ایران باز می‌گردد.

 

 

اصغر فرهادی کارگردان سینمای ایران پس از دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی برای فیلم جدایی نادر از سیمین بامداد امروز شنبه وارد تهران شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۰