تصاویر/ شباهت سرنوشت قذافی و صدام

خبر مرگ قذافی دیکتاتور لیبی روز تاریخی برای جهانیان رقم زد، مانند روزی که صدام اسیر شد، سرنوشت دیکتاتور عراق با دیکتاتور لیبی بی شباهت نبود.
شبکه های تلویزیونی خبری تصویری را منتشر کردند که در آن جسد فردی شبیه به “معمر قذافی” در حالی که به خون آغشته است، دیده می شود.

شورای انتقالی لیبی، مرگ معمر قذافی را تایید کرد. قذافی در یک گودال دستگیر شد و با وجود جراحت در پاهایش، سالم به نظر می رسید، اما چند ساعت بعد، خبر مرگ وی اعلام شد.

ابوبکرالفرجانی عضو شورای محلی شهر سرت به دنبال آزاد سازی این شهر به دست انقلابیون و دستگیری معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی و مرگ وی به دلیل شدت جراحات وارده از نحوه لو رفتن و مشخص شدن مکان وی خبر داد.

عضو شورای محلی شهر سرت (زادگاه قذافی) گفت: قذافی پس از رصد مکالمه ای میان او با السنوسی رئیس دستگاه اطلاعاتی حکومت قذافی درباره امکان خروج وی از شهر سرت مخفیگاه وی لو رفت.

منابع لیبیایی ابتدا اخباری از زخمی شدن شدید قذافی منتشر کردند و ساعاتی پس از آن اعلام شده که وی به دلیل شدت جراحات وارده کشته شده است.

انقلابیون لیبی امروز با تسلط کامل بر شهر سرت زادگاه معمر القذافی دیکتاتور لیبی پرچم جدید لیبی را بر فراز مرکز این شهر به اهتزاز در آوردند و لیبی به دست انقلابیون به طور کامل آزاد شد.

بر اساس این گزارش این اتفاق بعد از تسلط کامل انقلابیون بر منطقه ۲ شهر سرت صورت گرفته بود که به وسعت یک کیلومتر مربع همچنان در اختیار نیروهای وابسته به قذافی باقی مانده بود.

خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد که وزیر دفاع معمر القذافی نیز در درگیری‌های امروز کشته شده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۰
یک نظر برای "تصاویر/ شباهت سرنوشت قذافی و صدام" ارسال شده
  1. حسن نحف پور نجف آباد گفت:

    آنقدر گرم است بازار مکافات عمل

    گر بدقت بنگری هرروز روز محشر است

نظرات بسته شده است.