تصاویر زیبا از مراسم اختتامیه المپیک لندن ۲۰۱۲

رقابت‌‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن با خاموش شدن مشعل المپیک به کار خود پایان داد تا این مشعل ۴ سال دیگر در ریودوژانیرو برزیل دوباره روشن و ورزشکاران رشته‌های مختلف از سراسر جهان با هم به رقابت بپردازند.

مراسم اختتامیه با ۹ بار نواخته شدن ساعت بیگ بن به نشانه ساعت آغاز مراسم رسماً شروع به کار کرد و در مدت ۳ ساعته برگزاری آن حدود ۲۰ کنسرت مختلف با حضور خوانندگان و هنرمندانی که بیشتر آنها بریتانیایی بودند، برگزار شد و نکته قابل توجه این مراسم این بود که نه از تکنولوژی خاصی خبری بود و نه از نمایشی حیرت انگیز و از هر سوی ورزشگاه و به صورت پیاپی با حضور گروه‌های مختلف موسقی، صدای آهنگ که بیشتر فضایی شاد ایجاد می‌کرد، به گوش می‌رسید.
ورزشگاه المپیک به شکل پرچم بریتانیا در آمده و بیش از هر چیز نمادهای کشور انگلستان و شهر لندن به چشم می‌آمد و نکته جالب اینکه قسمت‌های مختلف با ماکت روزنامه فرش شده و شرکت کنندگان از روی آن رژه می‌رفتند.
مراسم با حضور ژاک روگ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات مسئول کشورهای شرکت کننده و اهتزاز پرچم بریتانیا آغاز و در ادامه پرچمداران کشورهای مختلف و سپس ورزشکاران شرکت کننده در المپیک ۲۰۱۲ لندن در گروه‌ها و دسته‌های مختلف وارد ورزشگاه شده و در ۸ قسمت مختلف قرار گرفتند.
گفتنی است کاروان ورزشی ایران در این مراسم به منظور همدردی با هموطنان زلزله زده در آذربایجان شرقی با روبان سیاه حضور یافتند. عکس های خبرگزاری های خارجی از اختتامیه المپیک لندن را در زیر مشاهده می کنید.