تلاش کردند مرا ضد ولایت فقیه نشان دهند ولی مردم فریب نخوردند

بدون تردید علی مطهری را می‌توان پدیده انتخابات روز ۱۵ اردیبهشت دانست. این نماینده فعال مجلس هشتم که در کارنامه خود رهبری یکی دو استیضاح و همچنین طرح جنجالی سوال از احمدی نژاد و سپس طرح تغییر نحوه سوال از رئیس‌جمهور را دارد، بارها از سوی برخی نمایندگان اصولگرایی که عمدتا در جبهه پایداری جمع شده‌اند، مورد انتقاد شدید قرار گرفت و حتی یک بار بحث اخراج وی از فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم نیز مطرح شد.

فرزند استاد شهید آیت‌الله مطهری اما تنها از سوی جبهه پایداری طرد نشد بلکه آنچنان که خود می‌گوید، علی‌رغم اینکه در جبهه متحد اصولگرایان رای آورده بود، با مخالفت شدید غلامعلی حدادعادل، از فهرست این جبهه کنار گذاشته شد.

در دور اول انتخابات دو جبهه اصلی اصولگرایان علی‌رغم تضادهایی که با هم داشتند در یک چیز به تفاهم رسیده بودند و آن طرد علی مطهری بود؛ نماینده‌ای که در دو دوره انتخابات مجلس هفتم و هشتم در فهرست اصلی اصولگرایان قرار داشت. امری که سبب شد تا خود وی دست به ارائه فهرستی انتخاباتی با عنوان «صدای ملت» بزند. وی علی‌رغم بی مهری دو گروه اصولگرایان توانست جواز ورود به دور دوم انتخابات را به دست آورد.

در دور دوم انتخابات نیز دو گروه رفتار واحدی در برابر علی مطهری از خود نشان دادند. حتی جبهه متحد علی‌رغم انتقادات شدیدی که به جبهه پایداری داشت حاضر شد نام دونفر از نامزدهای آنان را به فهرست خود اضافه کند اما علی مطهری را نه.بدون تردید غیبت علی مطهری در دو لیست اصلی اصولگرایان، وی را از بسیاری از امکانات تبلیغی وسیعی که این دوگروه داشتند، محروم کرد اما رای مردم تهران به وی و قرار گرفتن نام وی در مقام سوم منتخبان تهران نشان داد که وی توانست بدون حضور در لیست‌های مطرح و تنها با اتکا به مواضع خود در مجلس هشتم و اقدامات تبلیغی خود، طرف اعتماد مردم تهران قرار بگیرد.

علی مطهری گفت: برای اینکه مرا ضد ولایت فقیه معرفی کنند تبلیغات زیادی علیه من انجام شد و عده‌ای فکر می‌کردند که بنده در میان قشر متدین پایگاهی ندارم.
به گزارش خبرینه به نقل از فردا علی مطهری که امروز به جمع نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی پیوست و همچنین از نمایشگاه کتاب تهران نیز بازدید کرد در پاسخ به سوالی درباره اینکه چطور برخلاف پیش‌بینی‌ها که شما از مناطق شمالی شهر تهران رای می‌آورید ولی بالاترین رای اسلامشهر به نام شما رقم خورد؟ توضیح داد: تبلیغات زیادی علیه من برای اینکه مرا ضد ولایت فقیه معرفی کنند انجام شده بود و عده‌ای فکر می‌کردند که بنده در میان قشر متدین پایگاهی ندارم. در حالی که این طور نیست و مردم از رشد فکری قابل توجهی برخوردار هستند و تحت تاثیر این گونه تبلیغات قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: فکر می‌کنم مردم به حرف ها و عملکرد من نگاه کرده و تصمیم گرفتن و این البته مایه امیدواری است زیرا یکی از راه‌های به حاشیه بردن مصلحان جامعه این است که با استفاده از اعتقادات توده مردم به مقدسات، آنها را نسبت به مصلحان بدبین می‌کنند تا مصلحان واقعی جامعه از دور خارج شوند.

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی که با «مهر» گفتگو می کرد با تاکید بر آگاهی مردم بیان کرد: مردم ما نشان دادند که به راحتی فریب این افراد و تبلیغاتشان را نمی‌خورند.

مطهری همچنین اشاره کرد: شاید یک علت دیگر هم حضور خودم در ۱۰ روز گذشته در این مناطق (اسلامشهر) بوده که به بسیاری از سوالات مردم پاسخ دادم و بسیاری از حقایق روشن شد.

مطهری ظهر امروز با حضور در نمایشگاه کتاب، ضمن مرور اخبار خبرگزاری مهر از میزان آرای خود در انتخابات تهران باخبر شد و اظهار امیدواری کرد که در مجلس آینده بتواند خدمت بیشتری به مردم کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱