تلویزیون ام بی سی: ایران و کره جنوبی امیدهای اول صعود هستند
فوتبال مقدماتی جام ملت‌های آسیا


تلویزیون ام بی سی: ایران و کره جنوبی امیدهای اول صعود هستند


خبرگزاری فارس: تلویزیون ام بی سی عربی در تحلیل گروه دوم مسابقات فوتبال مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا، تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی را امیدهای اول صعود از این گروه دانست.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در خرمشهر، مفسر ام بی سی گفت: در حالی که امتیازات در گروه دوم به هم نزدیک است اما قدرت تیم‌های کره جنوبی و ایران قابل مقایسه با سوریه و تایوان نیست.
وی شکست سوریه در خانه و در آغاز دور رفت مسابقات را ضربه بزرگی به این تیم برشمرد و افزود: اگر ایران بدون ستارگانش به مسابقات ادامه می‌داد، این انتظار می‌رفت که سوریه شانسی برای صعود داشته باشد. اما آنها در گروه غول‌ها بخت‌های اندکی برای صعود دارند.
وی دیدار ایران و سوریه را در دمشق در آغاز دور برگشت این بازی‌ها، حساس‌ترین مسابقه این گروه در این مرحله توصیف کرد و گفت: گرفتن امتیاز از ایران برای سوریه بسیار دشوار خواهد بود. اگر چه سوریه در تهران از ایران امتیاز گرفت و در خانه حمایت تماشاگران خود را نیز پشت سر خود دارد.
اما تیم ایران که قدم به دمشق می‌گذارد با تیم بازی دور رفت تفاوت دارد.
در حال حاضر در گروه دوم کره جنوبی ۷ امتیازی و اول است و ایران با ۵ امتیاز و سوریه با ۴ امتیاز مکان‌های بعد را در اختیر خود دارند.
دیدار تیم ملی فوتبال ایران و سوریه ساعت ۳۰/۱۹ دقیقه فردا شب در ورزشگاه عباسیون دمشق برگزار می‌شود.