تمرینات تیم فوتبال استقلال اهواز تعطیل شد

سرمربی تیم فوتبال استقلال اهواز گفت: کناره‌گیری استقلال اهواز از لیگ برتر رسما به کادر فنی ابلاغ شده و از امروز تمرینات تیم ما تعطیل شد.


فیروز کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: به دلیل مشکلاتی که بر سر ادامه‌ی فعالیت استقلال اهواز در فصل جاری لیگ برتر به وجود آمد بر اساس تصمیم مدیریت باشگاه از لیگ برتر کنار کشیدیم. این سیاست کلان باشگاه بود و من به عنوان سرمربی تیم نمی‌توانستم مانع از این کار شوم.


وی افزود: رییس هیات مدیره مسوول سیاست های کلان باشگاه است و او به ما اعلام کرد که تمرینات خود را تعطیل کنیم و ما هم بر اساس نظر او مسابقات و تمرینات خود را تعطیل می‌کنیم. به همین دلیل ما مقابل پرسپولیس به میدان نخواهیم رفت.


کریمی درباره‌ی مشکلاتی که بر سر ادامه‌ی فعالیت استقلال اهواز در لیگ برتر بوجود آمد گفت: در راستای اجرای سیاست دولت درباره‌ی اصل چهل و چهارم قانون اساسی باشگاه استقلال اهواز به عنوان نخستین باشگاه پیشگام اهداف عالیه‌ی دولت بود. اما، ما در این راستا تنها ماندیم و با مشکلات عدیده‌ای روبرو شدیم. پشت برخی از باشگاه‌ها وزارتخانه‌هایی فعالیت می‌کنند و آنها را مورد حمایت خود قرار می‌دهند، با این حال آنها برای ادامه‌ی فعالیت‌های خود دچار مشکل می‌شوند. با توجه به این مساله مشخص است که باشگاه‌های خصوصی همچون ما با چه مشکلاتی روبرو شده و خواهند شد.


وی افزود: به عنوان نمونه در باشگاه استقلال اهواز سالیانه سه تا چهار میلیارد تومان هزینه می‌شود اما، به غیر از این مساله ما به لحظات امکانات استانی در مضیقه هستیم. متاسفانه در ورزش در اجرای اصل چهل و چهارم قانون اساسی با مشکلات بسیاری روبرو شده‌ایم.


سرمربی تیم استقلال اهواز ادامه داد: وقتی فردی به عنوان خصوصی‌سازی حرکتی را در ورزش آغاز می‌کند و با چنین مشکلاتی روبرو می‌شود مطمئن باشید که اصل چهل و چهارم قانون اساسی در ورزش به پیش نمی‌رود و این اصل تحقق پیدا نخواهد کرد.


کریمی افزود: با توجه به نمایش خوبی که استقلال اهواز در لیگ برتر و جام حذفی ارایه کرده و همچنین دعوت پنج بازیکن این تیم به تیم ملی امید مشخص است که کناره گیری این باشگاه از حضور در رقابت‌های لیگ برتر، کل فوتبال ایران را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد و در واقع این بدنه‌ی اصلی فوتبال ایران است که از کنار رفتن باشگاه استقلال اهواز متضرر می‌شود.


وی ادامه داد: باشگاه استقلال اهواز قدمتی سی ساله دارد، این باشگاه به همراه فولاد خوزستان بیشترین طرفدار را در استان مظلوم خوزستان دارد و باید با چنین باشگاهی همراهی و همکاری بیشتری شود. معتقدم که اگر ما به دنبال بحث خصوصی‌سازی باشگاه‌ها هستیم باید از استقلال اهواز به عنوان پیشگام این مساله حمایت بیشتری انجام گیرد. اطمینان داشته باشید که اگر استقلال اهواز در این راه با شکست مواجه شود این طرح در بحث فوتبال با موفقیت انجام نخواهد شد.


کریمی ادامه داد: حل این مشکل تنها در دستان رییس سازمان تربیت بدنی است. ما پیشتر درخواست یک زمین تمرینی کرده بودیم و این مساله را در نامه‌ای از ریاست جمهور پیگیری کردیم و ایشان با نظری مثبت پاسخ نامه‌ی ما را دادند. این نشان دهنده‌ی روح بالای دولت در بحث ورزش و جوانان است.


وی اظهار امیدواری کرد که مشکلات موجود حل شده و باشگاه استقلال اهواز بتواند به فعالیت خود در لیگ برتر ادامه دهد.


کریمی ادامه داد: اگر مشکلات حل نشود کل فوتبال ایران ضرر خواهد کرد و بیشترین صدمه نیز متوجه تماشاگران فراوان استقلال اهواز خواهد شد.


وی افزود: نامه‌ای که شفیع‌زاده برای فدراسیون ارسال کرده به معنای فرار وی از مسوولیت نیست، تا امروز پنجاه درصد مبلغ قراردادهای بازیکنان به آنها پرداخت شده است و اعلام کناره‌گیری باشگاه به دلیل مشکلات مدیریتی نیست.


کریمی ادامه داد:‌ ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم، اگر مجبور به کناره‌گیری شدیم از مردم خوب خوزستان خداحافظی می‌کنیم و امانتی که به ما تحویل دادند را به آنها تحویل می‌دهیم.