تمرینات تیم ملی ظهر جمعه آغاز می‌شود

فرکی:
هفتم اسفند لژیونرها به تیم ملی اضافه می‌شوند
تعامل فدراسیون با رسانه‌ها سنگ‌اندازی‌ دشمنان را بی‌اثر می‌کندمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از تشکیل اردوی تیم ملی روز جمعه ساعت یک بعد از ظهر در هتل آزادی خبر داد.

حسین فرکی اظهار کرد: تیم ملی به منظور آمادگی برای دیدار برابر چین تایپه از سری رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۳ در هتل آزادی تمرینات خود را آغاز خواهد کرد.

وی افزود: تمامی شرایط برای کسب نتیجه و ارایه‌ی بازی زیبا در دو دیدار پیش روی تیم ملی برابر چین تایپه و کاستاریکا فراهم است. بر اساس قانون ما تنها سه روز پیش از دیدار برابر کاستاریکا می‌توانیم از وجود لژیونرهای خود استفاده کنیم و آنها تا هفتم اسفند خود را به تمرینات تیم ملی خواهند رساند.

فرکی درباره‌ی تاریخ‌های برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و این که تیم‌های حاضر در این مسابقات نمی‌توانند در روز نخست از بازیکنان لژیونر خود استفاده کنند گفت: البته این مساله برای تمام تیم‌ها عمومیت دارد و نمی‌توان گفت که تنها تیم ایران از آن متضرر می‌شود اما، فدراسیون فوتبال و کادر فنی پیش‌تر تلاش فراوانی را برای تعویق این رقابت‌ها به بعد از جام جهانی انجام داد که کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها موافقت کرد که بازی‌های اول مارچ به سپتامبر تغییر داده شود.

وی این مساله را فرصتی برای اثبات بازیکنان داخلی عنوان کرد و گفت: آنها می‌توانند در روزی که بازیکنان لژیونر نیستند بیشتر با تیم هماهنگ شوند.

فرکی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد در دیدار برابر تایوان از بازیکنان شاغل در امارات نیز استفاده شود گفت: اساس کادر فنی این است که از بازیکنان داخلی لیگ در این دیدار استفاده شود. اما اگر لژیونری بتواند در این اردو حضور یابد مشکلی وجود ندارد. به طور کلی بازیکنان شاغل در اروپا بر طبق مقررات نمی‌توانند در این دیدار حاضر شوند.

وی درباره‌ی شناخت کادر فنی از تیم تایوان گفت: تلاش‌های فراوانی برای به دست آوردن فیلمی از بازی چین تایپه انجام گرفت اما تنها توانستیم از طریق صدا و سیما آخرین دیدار تیم ملی ایران برابر چین تایپه را به دست بیاوریم و هدفمان از تماشای این فیلم تنها به دست آوردن شناختی کلی از تیم حریف بود. ضمن آن که از طریق یکی از دوستانمان در تایوان اطلاعاتی از این تیم کسب کردیم و به احتمال فراوان آنها نباید تیم چندان مشکلی باشند و برابر ما چه در تهران و چه در کشور خود حرفی برای گفتن نخواهند داشت. هدف ما این است که کار خود را برای به دست آوردن هماهنگی بیشتر به منظور انجام دیدار برابر کاستاریکا دنبال کنیم.

فرکی درباره‌ی پیشنهاد دیدار دوستانه تیم ملی کشورمان برابر آرژانتین گفت: پیش‌تر در جلسه‌ی کمیته‌ی فنی تیم ملی دیدار دوستانه برابر آرژانتین پیشنهاد شده بود و فدراسیون و کادر فنی تمایل دارد که در صورت رسیدن به توافق کامل این دیدار انجام شود ضمن آن که همانطور که دکتر دادکان اعلام کرده فدراسیون فوتبال هیچ مشکلی برای پرداخت هزینه‌ی حضور آرژانتین در تهران نخواهد داشت.

وی در پایان به دیدار روز گذشته‌ی خبرنگاران اعزامی به جام جهانی با دادکان اشاره کرد و گفت: اخبار بسیار خوبی را از این جلسه شنیدم و متوجه شدم که نتیجه‌ی آن بسیار مثبت بوده و سو تفاهم‌های گذشته برطرف شده است. با توجه به فشارهای کشورهای بیگانه که برای فوتبال ما ایجاد می‌شود این تعامل بین فدراسیون و رسانه‌ها می‌تواند بهترین راه مقابله با سنگ‌اندازی‌های دشمنان شود.