تمرینات پرسپولیس تا شانزدهم دی تعطیل شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شرکت نکردن بازیکنان هنگام دفاع باعث خوردن گل‌های بد شده است.


سپهر حیدری پس از شکست مقابل سپاهان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: بازی مقابل سپاهان به هیچ وجه راضی کننده نبود و فکر می‌کنم خواست خدا باشد که ما هفده هفته مانده به پایان فصل و درست در زمانی که قهرمان نیم فصل شده‌ایم، به اشتباهات خود در دو بازی اخیر پی ببریم و با فرصت بوجود آمده در نیم فصل بتوانیم آنها را برطرف کرده و با قدرت بیشتری نیم فصل دوم را آغاز کنیم.


وی افزود: متاسفانه در بازی دیروز روی یک اشتباه فردی گل بدی خوردیم و طولی نکشید که گل دوم هم با مهارت زیاد مهاجمان حریف وارد دروازه ما شد که نزدیک بود شیرازه تیم از هم بپاشد اما واقعیت این است که من و نصرتی در مرکز خط دفاعی پرسپولیس تنها هستیم و در اکثر مواقع باید حمله ۴ نفره مهاجمان حریف را دو نفری کنترل کنیم که با فضاهای ایجاد شده این کار بسیار سخت است و بازیکنان کمتر در کار دفاعی شرکت می کنند.


حیدری ادامه داد: پس از بازی مقابل سپاهان تاکنون بی‌انصافی‌های زیاد نسبت به نصرتی و رودباریان شده است که فکر می‌کنم کارشناسان به نوعی جواب این بی‌انصافی‌ها را دادند و اذعان داشتند که پرسپولیس هنگام دفاع بسیار کم تعداد است؛ البته من نمی‌خواهم اشتباهات خط دفاعی را توجیه کنم اما نباید فراموش کرد که اگر بازیکنان دیگر خطوط برخلاف هفته‌های گذشته در دفاع تیمی حضور خوبی نداشته باشند، مدافعین با یک نیم اشتباه توپ را توی گل خواهند دید.


وی خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنان مثل سابق تمرکز خود را از دست ندهند تا دیگر شاهد چنین نتایجی برای پرسپولیس نباشیم ضمن اینکه سپاهان هم بسیار مقتدرانه ظاهر شد و مهاجمین پرتعداد آنها درست همان کاری را می‌کردند که باید می‌کردند. در تیم‌ ما کسی کم کاری نمی‌کند؛ فقط نقاط ضعفی دیده می‌شود که مطمئنم مربیان با تدابیر لازم آنها را برطرف خواهند کرد.


حیدری درباره اظهارنظر “نیکبخت واحدی” مبنی بر نامناسب بودن صحبت‌های “قطبی” درمورد بعضی بازیکنان تصریح کرد: من در این خصوص هیچ صحبتی ندارم و به هیچ وجه وارد اینگونه مسایل نمی‌شوم. چرا که هم آقای قطبی مربی فهیمی است و هم نیکبخت مثل یک وزنه در تیم تاثیر داشته و طبیعی است که کنار هر باختی مسایل حاشیه‌ای پیش آید که قطعا با آرامش بیشتر در شروع نیم فصل دوم همه مسایل حل خواهد شد.


وی در پایان درمورد برنامه پرسپولیس برای نیم فصل، به ایسنا گفت: پرسپولیس تا شانزدهم دی ماه به بازیکنان استراحت داده است و تمرینات از شانزدهم دی ماه از سر گرفته خواهد شد و همچنین سفری که قرار بود به امارات داشته باشیم، به علت حضور ۹ بازیکن تیم در تمرینات تیم ملی لغو شد و امیدوارم با استراحتی که بازیکنان در این مدت می‌کنند، شرایط روحی و روانی خوبی برای شروع نیم فصل دوم پیدا کنند.