تمهیدات لازم برای مهار سیلاب سیستان مهیا شد

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از مُخبر مهر، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در نشست ستاد بحران سیستان که در محل فرمانداری زابل برگزار شد، اظهار داشت: طی چند روز گذشته حجم آب ورودی به سیستان در پی بارش ‌های بسیار زیاد در آن سوی مرز افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: این حجم آب ورودی با مدیریت صورت گرفته در منطقه تاکنون به خوبی مهار شده و جای هیچ نگرانی نیست، اکنون در تلاشیم تا در کنار ذخیره سازی لازم، حجم قابل توجهی از آب را به سمت بخشی از تالاب هامون سوق دهیم که تاثیری شگرف بر محیط زیست خواهد گذاشت.

استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: باید در راستای مدیریت سیلاب در سیستان همدل بود چرا که نهرهای محلی در این خطه کشش جابه جایی آب با چنین حجمی را ندارد، پس باید برنامه ریزی ‌ها به طوری باشد که کمترین خسارت به مردم وارد شود.

هاشمی افزود: تلاش خواهیم کرد تا با مدیریت مردم و مسئولان در سیلاب سیستان، میزان خسارات وارده به حداقل ‌ها کاهش پیدا کند تا به دولت هزینه ‌های سرباری تحمیل نشود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: امید است تا در کنار مدیریت این سیلاب بتوانیم سهیمه آب کشت ‌های فصلی را به بهترین شکل به سمت کشاورزان سوق دهیم.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از مُخبر مهر، به گفته کارشناسان سیلاب یا به قول مردمان این خطه دشت مال، آب سرازیر شده در پی بارش باران و آب شدن برف ‌ها در آن سوی مرزها است و ربطی یه حقابه قانونی سیستان ندارد.

نشست ستاد بحران سیستان وبلوچستان با حضور استاندار سیستان وبلوچستان، معاونان استاندار، فرمانداران شهرستانهای پنج گانه سیستان، مدیران کل دستگاه ‌های عضو و مسئولان محلی در محل فرمانداری زابل برگزار شد.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ April 2016 | 5:08 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.