تندترین سخنرانی بوش علیه ایران در ابوظبی


آفتاب یزد: رئیس جمهور آمریکا در ادامه سفرهای خاورمیانه‌ای خود روز گذشته برای یک دیدار ۲ روزه و رسمی وارد امارات متحده عربی شد.


 بوش در فرودگاه امارات با استقبال چند تن ازمقامات ارشد امارات ازجمله شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت،‌فرمانده ارشد نیروهای مسلح ‌امارات،‌حاکم ابوظبی‌و همچنین شیخ محمد بن ‌راشد آل‌مکتوم ‌معاون‌رئیس‌دولت‌و نخست‌وزیر امارات وحاکم دوبی مواجه شد.


بوش اولین رئیس‌جمهور آمریکا به شمار می رود که از امارات متحده عربی دیدن می‌کند.


پیش از ورود بوش،‌شیخ ‌عبدالله‌بن‌زاید آل نهیان ‌وزیرخارجه ‌امارات ‌گفت: دیدار رئیس‌جمهور آمریکا مسیرهای جدید همکاری میان دو کشور را خواهد گشود.


رئیس جمهور آمریکا که به نظر می رسد برای طرح برخی دیدگاههای ضد ایرانی خود در عربستان و مصر با مشکل مواجه باشد از فرصت حضور در امارات استفاده کرد و گفت: ایران امنیت جهانی را تهدید می‌کند و آمریکا و متحدان عرب این کشور باید به همکاری مشترک برای مقابله با این خطر – ایران- قبل از آنکه خیلی دیر بشود، بپردازند.


به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جرج بوش که پس از پایان سفر خود به بحرین روز گذشته برای گفتگو با مقامات امارات متحده عربی وارد ابوظبی شد،‌در سخنرانی خود در کاخ امارات مدعی شد: ایران به حمایت مالی از شبه نظامیان تروریست پرداخته، صلح در لبنان را تخریب می‌کند، برای طالبان سلا‌ح ارسال می کند و به دنبال ترساندن کشورهای همسایه خود با لفاظی های هشدار دهنده می باشد.


 بوش در ادامه سخنان خود ادعا کرد: ایران قطعنامه های شورای امنیت را نقض می کند و تمام منطقه را با خودداری از شفافیت درباره برنامه هسته‌ای خود بی ثبات می کند.


وی ادعا کرد: اقدامات ایران امنیت کشورها را در هر جایی تهدید می کند بنابراین آمریکا در حال تحکیم و تقویت تعهدات امنیتی خود با دوستان ما در خلیج (فارس) و نیز متحد کردن دوستان خود در سراسر جهان برای مقابله با خطر ایران قبل از آنکه خیلی دیر بشود می باشد.


بوش در ادامه سخنانش خطاب به مردم ایران گفت: شما در فرهنگ و استعداد غنی هستید. شما حق دارید تا تحت حکومت دولتی زندگی کنید که به خواسته‌های شما گوش دهد و به استعدادهای شما احترام بگذارد و اجازه بدهد که شما زندگی بهتری را برای خانواده هایتان بسازید!


 جرج بوش سخنرانی خود را با اظهاراتی مداخله جویانه در خصوص لزوم تغییر حکومت در ایران به پایان برد.


بوش درادامه از آنچه وی اصلا‌حات دموکراتیک در کشورهای حاشیه خلیج فارس که توسط رهبران این کشورها هدایت می‌شود خواند، ستایش کرد.