تندر‌٩� ایران‌خودرو کم‌یاب شد

در هفته‌ای که گذشت تندر۹۰ در نمایندگی‌های فروش ایران خودرو کمیاب و تقریبا نایاب شد و در همین حال هر دستگاه خودرو پارس سال حدود ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رفت.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که این روزها همچنان بحث تمرکز تولید تندر۹۰ در یکی از دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو داغ است، طی هفته‌ تندر۹۰ در نمایندگی‌های فروش ایران خودرو کمیاب و تقریبا نایاب شد و به این ترتیب مشتریان این خودرو مجبور شدند به نمایندگی‌ها پارس خودرو مراجعه کنند.


در همین حال هر دستگاه تندر۹۰ در مدل E1 حدود ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در مدل E2 حدود ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رفت.


اما درباره خودرو پارس نیز باید گفت که در این هفته پارس سال ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید وفروش شد و نوع دوگانه سوز این خودرو نیز در بازار حدود ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.


پژو ۴۰۵ به عنوان یکی از پر تیراژترین محصولات ایران خودرو نیز در این هفته در مدل بنزین‌سوز با ترمز ضد قفل ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بدون ترمز ضد قفل ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رفت. نوع دوگانه سوز پژو ۴۰۵ با ترمز ضد قفل نیز ۱۵ میلیون تومان به فروش رسید.


از سوی دیگر در این هفته پژو ۲۰۶ تیپ دو ۱۴ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد و مدل‌های V9 ، V8 و V20 نیز به ترتیب ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش شدند. کلیه این خودروها به ترمز ضد قفل مجهز هستند.


همچنین در این هفته هر دستگاه سمند ال.ایکس بنزین‌سوز ۱۵ میلیون و هر دستگاه سمند سورن ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش شد. ضمن این‌که هر دستگاه پراید بنزین‌سوز متالیک هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و هر دستگاه ریو ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش شدند.


۱۳۸۹/۰۴/۱۱