تندر۹۰ ایران خودرو از اوایل آبان پیش فروش می‌شود

با انجام ۹۰درصد از تعهدات تندر۹۰ ایران خودرو، تا پایان مهرماه پیش فروش این خودرو را آغاز می‌کنیم.


محمدرضا معتمد ـ قائم مقام معاون تندر۹۰ ایران خودرو ـ‌ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن اظهار این مطلب خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات ما هنوز تعهدات تندر۹۰ پارس خودرو به اتمام نرسیده که البته مربوط به خودشان است، ولی تعهدات ایران خودرو در خصوص تندر۹۰ تا اوایل آذر ماه به اتمام می‌رسد و پس از آن ثبت نام جدید را آغاز می‌کنیم.


وی با اشاره به این‌که بر اساس مصوبه اولیه، تاخیر پرداختی به ثبت‌نام کنندگانی که از ابتدای امسال تاکنون هنوز خودرو خود را تحویل نگرفته‌اند، ارائه می‌شود، اظهار کرد: حدود ۱۲ هزار نفر از متقاضیان تندر۹۰، خودرو خود را تبدیل کرده‌اند.


او در خصوص تولید تندر۹۰ گازسوز نیز توضیح داد: این خودرو به تولید رسیده و مجوزهای مربوط به شماره‌گذاری آن نیز اخذ شده و برای عرضه آن منتظر انجام یک سری از کارهای اداری هستیم.


معتمد در پاسخ به این‌که آیا با توجه به پیشنهاد افزایش قیمت تندر۹۰ از سوی پارس خودرو به وزارت صنایع ایران خودرو نیز چنین قصدی خواهد داشت؟ اظهار کرد: کلیه تعهدات قبلی تندر۹۰ براساس قیمت قبلی به فروش خواهد رفت، ولی برای فروش‌های بعدی سعی می‌کنیم قیمت‌ها واقع بینانه باشد.وی همچنین با بیان این‌که برای پیش‌ فروش جدید سعی می‌کنیم ظرفیت‌های شرکت رنو پارس را در نظر بگیریم، تصریح کرد: در ثبت نام قبلی به دلیل پیش‌بینی‌های نادرست رنو پارس به مشکل برخوردیم، ولی در برنامه جدید رنو پارس اعلام آمادگی کرده که برای تولید هفته‌ای هزار دستگاه تندر۹۰ قطعات لازم را برای ما تامین کند.


معتمد همچنین درباره مشکلات دارندگان تندر۹۰ به لحاظ دریافت خدمات پس از فروش اظهار کرد: برای ارتقای سطح خدمات پس از فروش امسال دو برنامه داریم؛ یکی از این برنامه‌ها افزایش تعداد نمایندگی‌های ارائه خدمات است. هم اکنون ۵۳ نمایندگی به ارائه خدمات به این خودروها می‌پردازند، ولی سعی می‌کنیم تا پایان امسال آنها را به ۱۶۰ نمایندگی افزایش دهیم و آموزش‌های لازم نیز در این خصوص به کارکنان در این نمایندگی‌ها داده شده است.


وی افزود: هدف دوم ما تامین لوازم یدکی و قطعات این خودرو است که هم اکنون خریدهایی را در دست انجام داریم، ولی مسلما تعداد این قطعات کافی نیست و باید افزایش یابد.


قائم مقام معاون تندر ۹۰ ایران خودرو درباره این‌که آیا به خودروهای پارس خودرو که برای دریافت خدمات پس از فروش مراجعه می‌کنند، سرویس دهی می‌کنید؟ اظهار کرد: طبق توافق اولیه قرار است که این کار انجام شود، ولی به نظر می‌رسد که تاکنون مراجعات چندانی در این باره نبوده است.