تهمینه میلانی، درباره الی و جوایز آسیا پاسیفیک

تهمینه میلانی گفت: «درباره‌ی الی» در میان بهترین‌های آسیا و اقیانوسیه بسیار درخشید.


این کارگردان سینما که در دوره‌ی اخیر‌ جایزه‌ی آسیاپاسفیک به‌عنوان داور حضور داشته است در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار داشت: ۳۷ فیلم از بهترین آثار آسیا و اقیانوسیه به دور نهایی انتخاب این جایزه راه پیدا کرده بودند که من به همراه داورانی از چین، کره جنوبی، استرالیا و هند این آثار را ارزیابی کردیم و اهدا دو جایزه به فیلم «درباره‌ی الی» از میان حدود هشت جایزه این برنامه، اتفاق بسیار مهمی برای سینمای ایران است.


وی ادامه داد: رقابت به‌شدت بالا بود و «درباره‌ی الی» حتی شانس بهترین فیلم شدن را نیز داشت. سایر داوران هم از آن استقبال خوبی کردند و به اعتقاد من این فیلم برای اسکار هم شانس بالایی خواهد داشت.


میلانی جایزه‌ی آسیاپاسفیک را بسیار معتبر دانست و گفت: در واقع این جایزه اسکار آسیا و اقیانوسیه است که تماشاگر ندارد و هنرمندان در آن حاضر هستند و از نظر حجم آثار هم مهم‌تر از اسکار است.


این کارگردان یادآور شد: تاکید بسیار زیادی دارند تا همه کاندیداهای دریافت جوایز در مراسم حاضر باشند و برخورد بسیار خوبی با یک هنرمند دارند و ارزش بالایی به آن می‌دهند. جوایزی هم که به برگزیدگان می‌دهند یک اثر هنری منحصر به فرد از هنرهای بومی استرالیا است که هیچ‌کدام شباهتی به هم ندارند.


تهمینه میلانی اذعان داشت:جشنواره‌ای هم با این نام در سطح آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود و با این جایزه متفاوت است و تنها از نظر نام به هم شباهت دارند.