توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح نمود +عکس

صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی جمله منتسب به وی با عنوان «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه دنیای موشک‌‌ها» را تکذیب نمود و عبارت مذکور را حاصل تقطیع جملات هاشمی دانست.

خبرگزاری مهر: صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی در ایام عید جمله‌ای را در ارتباط با توان موشکی نیروهای مسلح برگرفته از وی توئیت نمود که واکنش و تعجب بسیاری را برانگیخت: «دنیای فردا دنیای گفتمان‌‌ها است، نه دنیای موشک‌‌ها»

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح نمود

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود در واکنش به اعتراض برخی کشورهای غربی نسبت به رزمایش موشکی سپاه نوشت: «اگر سال ۵۹ موشک داشتیم صدام جرات حمله نداشت. همواره گفته ایم به توسعه ظرفیت ‌های دفاعی خود ادامه می‌ دهیم. نه برجام و نه قطعنامه شورای امنیت ، ایران را از کار بر روی موشک هایی که برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده اند منع نمی کند. متون را بخوانید؛ انگلیسی ساده است و نه متون فنی حقوقی. من کسانی را که ایران را به رفتار تحریک آمیز متهم می‌ کنند به این چالش دعوت می‌ کنم که جمله فرمانده سپاه پاسداران را تکرار کنند که گفت ما به جز برای دفاع ، از قدرت نظامی استفاده نخواهیم نمود»

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح نمود

رئیس جمهور نیز در اولین جلسه هیات دولت در سال ۹۵ با اشاره به توانمندی ‌های دفاعی و موشکی کشور تأکید نمود: «هر اقدامی که برای تقویت بنیه دفاعی کشور لازم باشد، دنبال می‌‌کنیم و این یک سیاست راهبردی ماست»

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح نمود

رهبر انقلاب در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) در جمع مداحان تصریح کردند: «اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است. اگر نظام اسلامی دنبال فناوری و مذاکره باشد، اما قدرت دفاعی نداشته باشد مقابل هر کشور فزرتی که تهدید کند باید عقب‌نشینی کند»

پس از هشدار رهبر معظم انقلاب، سایت انتخاب برگرفته از یک منبع مطلع نوشت: «آن‌چه در اخبار بعنوان توئیتر ایت الله هاشمی منتشر می شود، حساب کاربری یکی از دوستداران ایشان است و محتوای آن، هیچ ارتباطی به آیت الله هاشمی ندارد»

کانال سایت انتخاب در ادامه با اشاره به جمله منتسب به هاشمی رفسنجانی در ارتباط با توانمندی موشکی کشور در توئیتر وی، نوشت: «بنظر می رسد، کوتاه کردن ناشیانه جمله(که البته جز قواعد توئیتر است) باعث بروز برداشت‌های متفاوت شده است. جمله اصلی این است: دنیای فردا، دنیای گفتمان هایی نظیر انقلاب اسلامی است، نه موشک های قاره پیما و بمب های هسته ای»

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۱ March 2016 | 2:58 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.