توافق مرکل و کامرون برای اصلاحات در اتحادیه اروپا

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد: رهبران انگلیس و آلمان موافقت کرده‌اند تا برای دستیابی به توافق نهایی بر سر اصلاحات اتحادیه اروپا تا نشست فوریه تلاش و همکاری بیشتری داشته باشند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، سخنگوی نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: دیوید کامرون روز دوشنبه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان صحبت کرده و دو طرف به توافق رسیده‌اند تا برای دستیابی به قرارداد نهایی با هدف اصلاح قوانین اتحادیه اروپا در نشست فوریه رهبران اروپایی، تلاش بیشتری کنند.

کامرون ابراز امیدواری کرده است که در نشست ۱۸ و ۱۹ فوریه رهبران اروپایی بتواند به توافق نهایی بر سر اصلاحات قوانین اتحادیه اروپا دست یابد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس پس از گفتگوی تلفنی کامرون و مرکل، گفت: آنها بر سر این مسئله اتفاق نظر داشتند که از نشست شورای اروپا در ماه دسامبر پیشرفت‌هایی حاصل شده و بین همه کشورهای اتحادیه اروپا عزم لازم برای رسیدگی به نگرانی‌های مردم انگلیس وجود دارد.

درخواست دیوید کامرون برای اصلاح سیستم پرداخت رفاهی به کارگران مهاجر یکی از مهمترین تقاضاهای لندن در مذاکرات مجدد با اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

انگلیس از اتحادیه اروپا خواسته است تا کارگران مهاجری که وارد این اتحادیه می‌شوند، ۴ سال برای دریافت پرداخت‌های رفاهی منتظر بمانند.

کامرون قول داده است که در صورت عدم‌موافقت اتحادیه اروپا با اصلاحات پیشنهادی لندن، همه‌پرسی عضویت انگلیس در این اتحادیه را تا پایان ۲۰۱۷ میلادی برگزار کند.

انگلیس در سال ۱۹۷۳ میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته و اکنون خواستار اصلاحات قوانین اروپا از جمله قوانین مهاجرت شده است.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ January 2016 | 11:23 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.