توزیع بیش از دو هزار تن پرتقال و سیب از نیمه اسفند در فارس

رییس اداره توسعه بازار و خدمات بازرگانى سازمان بازرگانى فارس گفت: میزان میوه مورد نیاز اولیه استان فارس ۸۵۰ تن سیب درختى و ۳۰۰ تن پرتقال برآورد شده است که از ۱۵ اسفند ماه توزیع آنها شروع مى‌شود.

به گزارش خبرگزارى آریا از شیراز وحید خدایى در جمع خبرنگاران افزود: در راستاى اجراى سیاست‌‌هاى تنظیم بازار، سازمان بازرگانى فارس جهت کنترل قیمت‌ها در ایام نوروز اقدام به خرید و ذخیره دو کالاى پرمصرف پرتقال و سیب درختى کرده است.


وى تصریح کرد: خرید و ذخیره‌سازى پرتقال مورد نیاز استان در شب عید صورت گرفته، همچنین سیب درختى مورد نیاز نیز از آذربایجان شرقى خریدارى و ذخیره شده است.


خدایى متذکر شد: در شهر شیراز ۲۰ واحد صنفی، ۱۵ فروشگاه تعاونى و ۲۰ بازارچه شناسایى شده و اقدام به عرضه مستقیم میوه در طول ایام نوروز خواهند کرد.


وى اظهار داشت: سیب و پرتقال با نرخ پایه پانصد و ۸۰ تومان خریدارى شده که که مراکز مشخص شده براى عرضه مستقیم میوه با اضافه کردن سود ۳۰ درصد، موظفند این دو میوه را (با قیمت هر کیلو ۷۰۰ تومان) به دست مصرف کننده برسانند.


وى ادامه داد: پرتقال و سیب که توسط سازمان بازرگانى استان به مصرف کننده عرضه مى‌شود از کشور مصر وارد شده است.


رییس اداره توسعه بازار و خدمات بازرگانى سازمان بازرگانى فارس در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست‌هاى دولت در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کنترل بازار، هر استانى این اختیار را دارد که در زمان بحران و افزایش قیمت کالا یا کالاهایى خاص جهت کاهش قیمت، از یارانه‌هاى دولت استفاده کند که اکنون کالاهایى از قبیل گوشت گوساله منجمد، پیاز، مرغ و تخم‌مرغ، سیب‌زمینى از یارانه دولت برخوردار هستند.


وى یادآور شد: اکنون ۸۰۰ تن سیب‌زمینى براى کل استان اعلام نیاز شده است که این میزان از طریق مرز پاکستان وارد خواهد شد و تاکنون یکصد و ۲۰ تن آن تحویل شده و با نرخ ۳۰۰ تومان به دست مصرف کننده رسیده است.


خسروى/ خبرنگار آریا در شیراز