توصیه‌های سازمان سنجش به داوطلبان در مدت زمان باقیمانده تا کنکور

بزرگترین آزمون علمی کشور جهت ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در هفته آینده و طی روزهای هفتم، هشتم و نهم تیرماه به صورت همزمان در ۳۸۲ حوزه داخلی و ۱۷ حوزه خارجی برگزار می‌شود.


به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسین توکلی در نشستی خبری با بیان اینکه در کنکور ۸۶ با احتساب داوطلبان دو گروهه ( هنر و زبان)، یک میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۰۵ نفر شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: تعداد شرکت کنندگان واقعی کنکور امسال حدود یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۴۷۴ نفر است که این تعداد کاهشی ۴۵ هزار و ۳۶۹ نفری نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.توزیع کارت کنکوریها از۴ تیر براساس سال تولد و شماره شناسنامه


وی با بیان اینکه کارت ورود به جلسه کنکور براساس سال تولد و شماره شناسنامه داوطلبان توزیع می‌شود، اظهار کرد: به گونه‌ای که متولدین سال ۶۸ و بعد از آن در صبح روز دوشنبه ۴ تیرماه، متولدین سال ۶۷ و بعد از آن بعدازظهر روز دوشنبه ۴ تیرماه، متولدین سالهای ۶۵ و ۶۶ صبح روز سه شنبه ۵ تیرماه، متولدین سال ۶۴ و قبل از آن بعد از ظهر روز سه شنبه ۵ تیرماه باید برای دریافت کارت ورود به جلسه خود مراجعه کنند.


به گفته معاون سازمان سنجش، همچنین کارت ورود به جلسه تنها به فرد داوطلب و در قبال ارائه کارت ملی یا کارت شناسایی معتبر ارائه می‌شود.۶۳ درصد داوطلبان کنکور امسال را دختران تشکیل می‌دهند


معاون سازمان سنجش با بیان اینکه ۶۳ درصد داوطلبان کنکور امسال را دختران تشکیل می‌دهند ، اظهار کرد: در کنکور امسال ۳۱۱ هزار و ۸۳ داوطلب در گروه آزمایشی ریاضی، ۴۳۴ هزار و ۵۱۳ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۵۰۲ هزار و ۳۴۴ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۳۱ هزار و ۱۰۹ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۹ هزار و ۴۲۵ نفر در گروه آزمایشی زبان ثبت‌نام کرده‌اند.


زمان برگزاری آزمون گروه آزمایشی مختلف


وی در خصوص زمان برگزاری آزمون گروههای آزمایشی مختلف کنکور نیز خاطر نشان کرد: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح و آزمون گروه آزمایشی هنر بعدازظهر روز پنجشنبه هفتم تیر ماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح و آزمون گروه آزمایشی زبان بعدازظهر روز جمعه هشتم تیر ماه و آزمون گروه علوم انسانی صبح روز شنبه نهم تیرماه برگزار خواهد شد.تعداد و زمان پاسخگویی سوالات آزمون‌های ۵ گروه‌ آزمایشی کنکور


معاون سازمان سنجش با اشاره به تعداد سوالات آزمونهای گروه‌های آزمایشی مختلف، تصریح کرد: تعداد سوالات آزمون تخصصی گروه علوم ریاضی و فنی ۱۳۵ سوال و زمان پاسخگویی به آن ۱۷۵ دقیقه است.


همچنین در گروه علوم انسانی دو دفترچه سوال تخصصی وجود دارد که در دفترچه شماره ۲ تعداد ۳۵ سوال و در دفترچه بعدی ۱۴۵ سوال تخصصی وجود داشته و زمان پاسخگویی به این دفترچه‌ها نیز به ترتیب ۳۵ و ۱۳۰ دقیقه تعیین شده است.


وی افزود: در گروه علوم تجربی نیز دو دفترچه سوال تخصصی طراحی شده که در دفترچه شماره ۲ تعداد ۲۵ سوال و دفترچه شماره ۳ تعداد ۱۴۵ سوال و زمان پاسخگویی به آنها نیز به ترتیب ۲۰ و ۱۵۵دقیقه تعیین شده است.


همچنین در گروه هنر نیز دو دفترچه سوال تخصصی شامل ۶۰ و ۱۰۰ سوال و زمان پاسخگویی ۶۵ و ۱۰۰ دقیقه تعیین شده است.


به گفته وی، در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی یک دفترچه سوال تخصصی با ۷۰ سوال در هر یک از زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی طراحی شده که داوطلبان باید در مدت ۱۰۵ دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.


اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال ۸۶ در نیمه دوم شهریور


دکتر توکلی با بیان اینکه نتایج نهایی کنکور سراسری سال ۸۶ نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود اظهار کرد: مهرماه سال ۸۶ نیز کارنامه نهایی داوطلبان ارسال خواهد شد.توصیه‌های سازمان سنجش به داوطلبان در مدت زمان باقیمانده تا کنکور


معاون سازمان سنجش با بیان اینکه سوالات امتحانی کنکور سراسری از کتب دوره پیش دانشگاهی و متوسطه داوطلبان طراحی شده است، اظهار کرد: اگر داوطلبی کلیه کتاب‌های درسی خود را به صورت مطلوب مطالعه کرده باشد مطمئنا نمره خوبی را در کنکور سراسری اخذ خواهد کرد. همچنین کسانی که با برنامه ریزی صحیح موفق به مرور مطالب درسی خود شده باشند، می‌توانند در فرصت باقی مانده نکات مبهم مطالب درسی را مجددا مرور کنند.


دکتر توکلی در خاتمه با بیان اینکه داوطلبان باید در جلسه آزمون از زمان نهایت استفاده را ببرند، اظهار کرد: در این راستا توصیه می‌شود تا داوطلبان سوالات آزمون‌های سالهای گذشته را تهیه کرده و به آنها پاسخ دهند تا برای حضور در جلسه آماده شده و اضطراب و استرسی نداشته باشند.