توضیح قالیباف درباره شایعه هزینه ۷۰۰ میلیونی در جام جهانی

شهردار تهران خبرهای مربوط به صرف هزینه ۷۰۰ میلیون تومانی تعدادی از مدیران و کارمندان شهرداری را در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان تکذیب کرد.

محمدباقر قالیباف در حاشیه گردهمایی انجمن معتمدین محلات در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس ضمن تکذیب این خبر از ارائه توضیحات بیشتر دراین زمینه خودداری کرد. اما یک منبع آگاه در گفت و گو با فارس در خصوص سفر اخیر تعدادی از مدیران و کارمندان شهرداری تهران به جام جهانی ۲۰۰۶ فوتبال به کشور آلمان گفت: مدیر کل روابط عمومی شهرداری تهران، معاون روابط عمومی شهرداری تهران و یک نفر طراح از سوی شهرداری تهران برای کارهای تبلیغاتی در این دوره از مسابقات حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران به سفارش فدراسیون فوتبال کار تبلیغاتی این دوره از مسابقات را پذیرفته بود گفت: فدراسیون فوتبال به دلیل نداشتن بودجه از شهرداری تهران خواست تا در کارهای تبلیغاتی جام جهانی فوتبال فدراسیون را یاری کند.

این منبع آگاه اضافه کرد: بدین ترتیب شهرداری تهران نمایشگاه عکسی در داخل ایران و در آلمان با هزینه سازمان توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران برگزار کرد.

وی اظهار داشت: شهرداری تهران برای این موضوع ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در نظر گرفته بود که با صرفه جویی‌های صورت گرفته فقط ۵۰ میلیون تومان آن را استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود برخی مدیران شهرداری تهران با خانواده‌هایشان در این سفر حضور داشتند، گفت: اگر منظور شما معاون امور مناطق شهرداری تهران است باید بگویم که وی با هزینه فدراسیون فوتبال به کشور آلمان سفر کرده اند و ربطی به شهرداری تهران نداشته است.»

این درحالی است که برخی منابع از حضور معاون شهردار با خانواده اش در آلمان خبر می‌دهند.

به گفته این منبع آگاه معاون شهردار در امور مناطق، دارای سمت‌هایی همانند عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال است.

این منبع آگاه در پاسخ به سوال دیگری که دلیل حضور برخی معاونان شهرداری‌های مناطق را در این دوره از مسابقات جویا می‌شد، گفت: من اطلاعی ندارم ما این افراد را در داخل هواپیما دیدیم و علت حضورشان را نیز نمی‌دانیم.

وی در عین حال گفت: سازمان میراث فرهنگی و فدراسیون فوتبال تعدادی میهمان را برای این دوره از مسابقات دعوت کرده بودند.