توقف وام زناشویی در بانک‌‌ها

با وجود افزایش سقف وام زناشویی از ۳ به ۱۰میلیون تومان در سامانه بانک مرکزی، مراجعه به شعب بانک‌‌ها نشان داد که بانکی‌‌ها در اجرای این قانون ساز مخالف کوک کرده‌اند.

توقف وام زناشویی

درحالی‌که بانک مرکزی وام ۱۰میلیونی زناشویی را به بانک‌‌های دولتی و خصوصی به‌منظور اجرا ابلاغ کرده ولی هنوز بانکداران از عمل به قانون امتناع می‌‌کنند.

با وجود افزایش سقف وام زناشویی از ۳ به ۱۰میلیون تومان در سامانه بانک مرکزی، مراجعه به شعب بانک‌‌ها نشان داد که بانکی‌‌ها در اجرای این قانون ساز مخالف کوک کرده‌اند. بانک‌‌ها اول می‌گفتند که بانک مرکزی هنوز وام جدید زناشویی را بخشنامه نکرده و بعد از چند روز گفتند بخشنامه آمده ولی پول نداریم و نمی‌توانیم وام ۱۰میلیونی زناشویی را پرداخت کنیم.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی قبلاً از برگزاری جلساتی با بانک‌های دولتی و خصوصی برای تأمین منابع وام ۱۰میلیونی زناشویی خـبـر داده بود. وی گفته بود: شایدً در نهایت به این تصمیم برسیم که بانک‌‌ها برای تأمین منابع در این زمینه سهمیه سایر تکالیف را کاهش دهند.

هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر در انتظار دریافت وام زناشویی هستند و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده بر تعداد عروس و دامادهای متقاضی دریافت تسهیلات زناشویی افزوده شود.

همشهری