توقیف خودروهای رانندگان شرب خمر کرده

فرمانده انتظامی استان تهران با اشاره به آماده باش کامل نیروهای پلیس بکارگیری شده از ۲۵ اسفند ماه همزمان با آغاز «طرح امداد نوروزی» تاکید کرد: بر این اساس از صبح سیزده نوروز که «روز طبیعت» نام گرفته به دو دلیل حجم بالای خروج مردم از محورهای جاده‌ای این استان و تردد زیاد در شبکه جاده‌ای علاوه بر اعمال برخی محدودیت‌ها، امکاناتی را نیز جهت ارائه خدمات به شهروندان پیش‌بینی کرده‌ایم.


سردار رضا زارعی در گفت وگو با خبرنگار «حوادث» ایسنا، افزود: بر این اساس محورهای «کرج ـ چالوس» ، «هراز» و «فیروزکوه» از ساعت ۱۳ امروز به سمت ورودی به تهران یکطرفه خواهد شد و بدین ترتیب از تردد خودروها در محورهای خروجی ممانعت به عمل می‌آید.


وی با اعلام بکارگیری سه بالگرد جهت کنترل محورهای استان تهران با حضور کارشناس تصادفات از صبح امروز گفت: در صورت وقوع تصادف چنانچه امکان حضور امدادگران موتوری و خودرویی وجود نداشته باشد از طریق این بالگردها به حادثه رسیدگی می‌شود.


سردار زارعی اضافه کرد: با توجه به این که هر ساله در ۱۳ نوروز با حوادث مختلفی از جمله غرق شدگی، تصادفات، انواع مسمومیت‌ها و … مواجه بوده‌ایم، تعاملاتی با دستگاههای امدادی صورت گرفته و در این راستا با بکارگیری یگان‌های عملیاتی، ۵۰ تیم خودرویی نیز به شبکه جاده‌ای افزوده شده است.


فرمانده انتظامی استان تهران همچنین با اشاره به رشد ۴۰ درصدی سفرها در نوروز ۸۵، اعلام کرد: بدین ترتیب امروز نیز همچون سه روز گذشته بدلیل حجم بالای بازگشت مسافران با بار ترافیک زیادی مواجه خواهیم بود و این در حالیست که مشارکت و توجه شهروندان به اجرای مقررات و انجام وظیفه تمامی دستگاههای ذیربط می‌تواند از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کند.


سردار زارعی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح «امداد نوروزی» چندین هزار دستگاه موتورسیکلت و ۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو بدلیل عدم رعایت مقررات متوقف شدند، از برخورد ماموران پلیس با رانندگان شرب خمر کرده و توقیف خودروهایشان خبر داد و به ایسنا گفت: در این راستا با افرادی که با حضور در پارکها و تفرجگاهها و انجام اقدامات مستانه برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کنند به جد برخورد می‌شود.


فرمانده انتظامی استان تهران ابراز امیدواری کرد: با توجه به تلاشهای صورت گرفته جهت فراهم کردن بستر امنیت مناسب برای مردم در پارکها و تفرجگاهها شاهد کمترین حوادث در روز طبیعت باشیم.


سردار زارعی در پایان از کاهش ۴۰ درصدی جرم طی تعطیلات نوروز در حوزه استحفاظی استان تهران خبر داد.