تولید مخدر «شیشه» در لابراتوار پنهانی
images/20060517/ee.jpg
 
رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ روز گذشته در حاشیه برگزاری نمایشگاه کشفیات ، از دستگیری عاملان تاسیس یک لابراتوار برای تهیه موادمخدر از نوع شیشه در تهران خبر داد.
سردار علیپور با اشاره به این موضوع به خبرنگار ما گفت : با اجرای چندین طرح برای افزایش امنیت اجتماعی ، اطلاع پیدا کردیم شخصی با معرفی خود تحت عنوان پزشک ، پس از تهیه ابزار آزمایشگاهی و مواد شیمیایی ، محل سکونتش را به لابراتوار تبدیل کرده و با اجیر کردن تعدادی از عناصر تهیه و توزیع موادمخدر، اقدام به تولید موادمخدر از نوع شیشه می کند.
رئیس پلیس امنیت افزود: پس از گزارش این موضوع و کنترل غیرمحسوس ، سرانجام ساعت یک بامداد روز گذشته در حالی که محل تحت کنترل ماموران قرار داشت ، با صدور مجوز قضایی ، ماموران وارد محل شدند و چند نفر از همدستان پزشک قلابی را دستگیر کردند و در بازرسی از این واحد مسکونی ، مواد خام شیمیایی برای تهیه شیشه ، لوازم آزمایشگاهی و ابزار توزین کشف و ضبط شد.
سردار علیپور تصریح کرد: مواد کشف شده کاملا مصنوعی است و استفاده از آن در بلندمدت می تواند موجب مرگ افراد معتاد شود. در تعقیب متهم رئیس پلیس امنیت تاکید کرد: به رغم دستگیری همدستان این پزشک قلابی ، وی همچنان متواری است و جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری این فرد ادامه دارد.

دستگیری ۳۰نفر از اوباش
رئیس پلیس امنیت در ادامه افزود: با توجه به استمرار اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش ، طرح عملیاتی «مالک اشتر» در جنوب غرب تهران به اجرا درآمد و ۳۰نفر از افراد شرور که از مردم سلب آسایش و آرامش کرده بودند، در محدوده خیابان های آزادی ، آیت الله سعیدی ، نواب و قزوین دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی همچنین با اخطار به صاحبان برخی از اماکن عنوان کرد: ماموران پلیس برخی از محلهایی را که تبدیل به پاتوق اراذل و اوباش شده بود، شناسایی کردند و ۴۱واحد صنفی از سوی پلیس اخطاریه پلمب گرفتند.

انهدام ۶خانه فساد
رئیس پلیس امنیت در ادامه با اشاره به انهدام ۶خانه فساد گفت : با متلاشی شدن این مراکز فساد ۱۷نفر دستگیر شدند و ۱۳هزار قوطی و شیشه مشروبات الکلی ، ۱۷هزار سی دی مستهجن و ۳۴۰۰دستگاه رسیور و دیش ماهواره کشف و ضبط شد.
سردار علیپور تاکید کرد: مبارزه با عاملان فساد با قاطعیت ادامه دارد و این افراد پس از جمع آوری دلایل و مدارک ، تحویل مراجع قضایی خواهند شد.

کشف ۸۰۰کیلو مواد مخدر در یک ماه
بنابراین گزارش ، در ادامه این نمایشگاه ، سرهنگ کشفی ، رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر نیز به خبرنگار جام جم گفت : یکی از اهداف مهم در اداره مبارزه با مواد مخدر، کنترل مناطق آلوده و دستگیری عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر و جمع آوری معتادان معروف به تابلوست.
رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: از ابتدای اردیبهشت تاکنون بیش از ۸۰۰کیلو انواع مواد مخدر در تهران کشف شد و بیش از ۵هزار توزیع کننده مواد مخدر و افراد معتاد که از مردم سلب آسایش کرده بودند، دستگیر شدند.
سرهنگ کشفی با هشدار به مصرف مخدرهای شیمیایی افزود: به دلیل بالا بودن قیمت مواد روانگردان ، بسیاری از این مواد با ناخالصی های فراوان ترکیب می شود که عوارض ناشی از مصرف آن بسیار خطرناک است ؛ به طوری که در برخی اوقات منجر به مرگ مصرف کنندگان می شود.
کشفی تاکید کرد: طرح مبارزه با مواد مخدر با قدرت و قاطعیت در تهران بزرگ ادامه خواهد یافت و با توجه به اجرای طرحهای مختلف ، ماموران اداره مبارزه با مواد مخدر به صورت مستمر نقاط مختلف را تحت کنترل قرار داده اند و با مشاهده افرادی که در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت می کنند، آنها را بلافاصله دستگیر کرده و تحویل محاکم قضایی خواهند داد.