تویوتا بزرگترین خودروساز جهان شد


 
images/20071226/toyota.jpg
 
جام جم آنلاین: گروه خودروسازی ژاپنی تویوتا روز سه‌شنبه ۲۵ دسامبر تایید کرد، از نظر تعداد تولید خودرو در سال ۲۰۰۷ عنوان نخستین خودروساز جهان را به دست آورده است. به این ترتیب، در سال ۲۰۰۷ گروه تویوتا توانست به ۸۰ سال سلطه رقیب امریکایی‌اش، گروه خودروسازی جنرال موتورز خاتمه دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه خودروسازی تویوتا شامل مارک‌های تویوتا، دایهاتسو و هینو در سال ۲۰۰۷ میلادی تعداد ۵۱/۹ میلیون دستگاه خودرو تولید کرد که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۶ میلادی ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این در حالی است که گروه جنرال موتورز تولیدش در سال ۲۰۰۷ را ۲۵۹/۹ میلیون دستگاه خودرو برآورد کرده است.
گروه تویوتا پیش از این اعلام کرده بود که پیش‌بینی می‌کند فروش جهانی‌اش در سال ۲۰۰۷ به سطح ۳۶/۹ میلیون دستگاه خودرو برسد که این رقم ۶ درصد نسبت به سال ۲۰۰۶ افزایش پیدا کرده است.

آمار دقیق فروش و تولید گروه جنرال موتورز در اوایل ماه ژانویه ۲۰۰۸ اعلام می‌شود.
گروه تویوتا که در سال ۲۰۰۷ میلادی ۷۰ سالگی‌اش را جشن گرفت اعلام کرد در سال ۲۰۰۸ میلادی هدفش فروش ۸۵/۹ میلیون دستگاه خودرو در بازارهای جهانی است و تولید خود را در این سال ۹۵/۹ میلیون دستگاه خودرو پیش‌بینی کرده است.

در عین حال، تویوتا تصمیم دارد در سال ۲۰۰۹ فروش جهانی‌اش را به سطح ۱۰ میلیون دستگاه خودرو برساند، رقمی که تاکنون هیچ خودروسازی در جهان به آن دست نیافته است.