تیمو بول: نوشاد عالمیان من را شگفت‌زده کرد

پینگ پنگ باز آلمانی از پیشرفت نوشاد عالمیان در چند ماه اخیر شگفت‌زده شده و عملکرد او را قابل تحسین توصیف کرد.

نوشاد عالمیان در المپیک

تیمو بول که در حال حاضر در رده هفتم رده‌بندی تنیس روی میز جهان قرار دارد و دارای نقره المپیک پکن است ، گفت: بازی خوبی را مقابل عالمیان داشتم و در گذشته هم یکبار با او بازی کرده بودم و عالمیان نسبت به چند ماه قبل شرایطش خیلی بهتر شده بود. او سرویس‌های بسیار خوبی می‌زند و در دو ست من را به زحمت انداخت و ما رقابت خیلی سختی داشتیم اما فکر می‌کنم که من مستحق این برد بودم.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه ورزشکاران چینی اکثر مدال‌های رشته تنیس روی میز را به خود اختصاص دادند چطور توانسته خود را برای حضور در تنیس روی میز جهان باانگیزه نگه دارد؟ گفت: همین‌که رقبای سرسختی دارم انگیزه‌ام را بیشتر می‌کند. چینی‌ها قدرت تنیس روی میز جهان هستند اما من هم دوست دارم با آنها رقابت کنم و رده‌های بالای جهان را به خود اختصاص دهم.
بول در پایان در پاسخ به این سوال که چه مدالی را در المپیک برای خود پیش‌بینی می‌کند گفت: ترجیح می‌دهم مدال طلا بگیرم اما باید قدم به قدم پیش روم و تمرکزم روی مسابقات بعدی است و باید پله به پله حریفان را پشت سر بگذارم.

پدیده‌ی پینگ پنگ ایران که با دو پیروزی مقابل دو حریف استرالیایی و هنک کنگی شگفتی‌ساز شده بود، در سومین رقابت مقابل بول تیمو، پینگ پنگ باز مطرح آلمانی رفت و در ۴ ست پیاپی تن به شکست داد.
تیمو در المپیک پکن به فینال بازی‌ها راه بافته و موفق به دریافت نشان نقره شده بود. وی قهرمان بلامنازع اروپاست و سابقه ۲ طلای جهانی و ۱۵ قهرمانی در اروپا را در کارنامه دارد.
در این رقابت که ۲۰ دقیقه به طول انجامید نوشاد با نتایج (۱۱-۸، ۱۱-۵، ۱۲-۱۰، ۱۲-۱۰) تن به شکست داد و از راه‌یابی به جمع ۱۶ پینگ پنگ باز برتر المپیک بازماند.
عالمیان در ست نخست عملکرد پایاپایی داشت اما امتیازهای پایانی را از دست داد. در ست دوم حریف آلمانی بسیار بهتر کار کرد و عالمیان که فاصله زیاد امتیازات را دید خودش را خسته نکرد.
در ست سوم عالمیان بازی را فوق العاده شروع کرد و با ایجاد اختلاف زیاد در آستانه برد قرار داشت اما در حالی که ۱۰ بر ۶ پیش بود ۱۲ بر ۱۰ باخت تا نقش مسائل روانی و تجربه کاملا مشخص شود.
ست پایانی هم با نتیجه‌ی ۱۲بر ۱۰به سود بول تیمو به پایان رسید. در این ست عالمیان به نظر می‌رسید از واگذار کردن ست گذشته بسیار ناراحت است و نتوانست عملکرد خودش را به نمایش بگذارد و حتی امتیاز سرویس از دست داد. با این وجود عالمیان توانست اختلافات را جبران کرده و ۱۰-۱۰ مساوی کند،‌اما در پایان بازی را ۱۲ بر ۱۰ واگذار کرد.
عالمیان با درخشش در رقابت‌های المپیک لندن بهترین نتیجه پینگ پنگ ایران در تاریخ ادوار المپیک را رقم زد.