تیم ملی فوتبال بانوان ایران در رنکینگ فیفا

تیم ملی فوتبال بانوان ایران برای اولین بار در رنکینگ فیفا قرار می‌گیرد.


خدیجه سپنجی، نایب ‌رییس بانوان فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با توجه به این که ایران تنها برای یک بار در رقابت‌های خارجی و آن هم در غرب آسیا شرکت کرده بود، در رنکینگ فیفا قرار نداشت؛ اما، با حضور دوباره‌ی تیم ملی فوتبال در مسابقات غرب آسیا که به میزبانی اردن برگزار می‌شود و شرکت در مسابقات داخل سالن ماکائو، ایران را در رنکینگ فیفا قرار خواهد داد.


وی افزود: با انجام ۳ بازی در مسابقات غرب آسیا هم این مهم انجام خواهد شد.


سپنجی با بیان این که قرار نگرفتن تیم ملی ایران در رنکینگ فیفا تا کنون موجب ناشناخته شدن ما شده است، گفت: همین قضیه سبب می‌شود، هنگامی که از تیمی برای بازی تدارکاتی دعوت به عمل می‌آوریم، سخت به ما جواب بدهند. این طبیعی است، چون تیم ما هنوز برای دنیا ناشناخته است.


وی از انجام مکاتبات لازم با چند کشور برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی فوتسال و فوتبال خبر داد و گفت: منتظر نهایی شدن این دیدارها هستیم.


نایب رییس فدراسیون فوتبال در خصوص دیدار با تیم آلمان به ایسنا گفت: در تاریخ اعلام شده‌ی آنان، بازیکنان ما در فصل امتحانات به سر می‌برند.

سپنجی تیم تایلند را از جمله رقبای اصلی ایران در مسابقات سالنی ماکائو دانست و گفتت: حتی پیش از انجام قرعه‌کشی، ایران برای دیدار با این تیم درخواست برگزاری دیدار تدارکاتی کرده بود.


وی افزود: پس از پایان امتحانات ملی‌پوشان، ما اردوی تدارکاتی چهارم را برگزار می‌کنیم و تا زمان برگزاری مسابقات غرب آسیا در اردن ادامه خواهد داشت.


نایب رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اردوی سوم تیم ملی فوتسال نیز در چهارمحال بختیاری برگزار می‌شود.


وی در پایان گفت: اردوی چهارم تیم ملی فوتبال همچنان با سرمربیگری خانم«جو» چینی تا غرب آسیا ادامه خواهد داشت و اردوی تیم فوتسال نیز با هدایت سرمربی اسپانیایی تا روز چهارم آبان که زمان برگزاری مسابقات داخل سالن ماکائوست ادامه خواهد یافت.