تیم ملی ژاپن دیگر امیدی به صعود ندارد

تیم ملی فوتبال ژاپن پس از شکست سنگین مقابل استرالیا، تقریبا دیگر شانسی برای صعود به دور دوم رقابت‌های جام جهانی ندارد.
به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری فرانسه، ژاپنی‌ها که امیدوار بودند با کسب یک پیروزی مقابل استرالیا بتوانند از سد این تیم عبور کنند، حالا با یک شکست در کارنامه خود باید به مصاف دو تیم دیگر گروه ششم بروند.
تیم ملی ژاپن که بازی یک بر صفر برده خود مقابل استرالیا را در نهایت با نتیجه ‪ ۳‬بر یک واگذار کرد، برای کسب امتیاز لازم برای صعود به دور دوم باید بتواند از تیم‌های برزیل و کرواسی امتیاز بگیرد و در صورت شکست در مقابل هر یک از این دو تیم از دور رقابتهای جام جهانی کنار خواهد رفت.
برزیل که طبق نظر بسیاری از کارشناسان ورزشی جام طلایی این دوره از رقابتهای جهانی فوتبال را به خانه خواهد برد، در این دوره از جام جهانی حتی بهتر و آماده‌تر از دوره‌های قبل حضور یافته و با دراختیار داشتن بهترین ستاره‌های فوتبال جهان بعید به نظر می‌رسد در مقابل تیم شکست خورده و بی‌انگیزه ژاپن پیروز میدان نباشد.
ژاپنی‌ها در مقابل کرواسی هم بازی سختی پیش رو خواهند داشت و با توجه به بازی نه چندان قابل قبول تیم ملی ژاپن در مقابل استرالیا که پیش از شروع رقابتها برخی از آن به عنوان ضعیف‌ترین تیم گروه شش نام می‌بردند، و همچنین با توجه به انگیزه بالای کرواتها برای صعود به دور دوم، اینگونه انتظار می‌رود ژاپن بدون کسب حتی یک امتیاز، با جام جهانی ‪ ۲۰۰۶‬آلمان وداع کند.