ثبت‌نام ۴۰ هزار زوج دانشجو در جشن ازدواج دانشجویی

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ثبت‌نام ۴۰ هزار زوج دانشجو برای شرکت در جشن ازدواج دانشجویی سال جاری خبر داد.


به گزارش سرویس صنفی فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌حجت الاسلام محمدیان در مراسم ازدواج دانشجویی ۵۷۰ زوج در شهر مقدس مشهد، اظهار کرد: تا کنون ۲۶۰ هزار زوج در فاصله سنی ۱۷ تا ۲۴ سال در مراسم ازدواج دانشجویی شرکت داشته‌اند که میانگین سنی آنها ۷/۲۳ بوده است.


وی هدف اصلی از مراسم ازدواج دانشجویی را فرهنگ سازی ازدواج آسان در میان جوانان اعلام کرد و گفت: از میان ۴۰ هزار زوجی که در سال جاری ثبت‌نام کرده‌اند ۲۶ هزار زوج در مقطع کارشناسی، ۸۸۰۰ زوج کاردانی، ۲۸۰۰ زوج در دوره کارشناسی ارشد و هزار زوج در مقطع دکتری هستند.


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مشکل اشتغال و مسکن را از مشکلات پیشروی جوانان برای ازدواج دانست و گفت: باید با تلاش و پیگیری مستمر مسئولان راهکار مناسبی برای این مشکلات طراحی شود تا شاهد افزایش رقم ازدواج در میان جوانان باشیم.


گفتنی است مراسم ازدواج دانشجویان جوان همزمان با روز ازدواج جوانان و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در شهر مقدس مشهد با حضور ۵۷۰ زوج دانشجو برگزار شد .