جاعلان حرفه ای برای مردم گواهی فوت صادر می کردند
 
images/20070907/jal.jpg
 
:جاعلان حرفه ای که برای مردم گواهی فوت تهیه می کردند، از سوی ماموران اداره اطلاعات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد تهران ، شناسایی و دستگیر شدند.
سرگرد قربانی ، رئیس کلانتری ۱۳۰ نازی آباد تهران با اشاره به این پرونده به «جام جم» گفت: هفته پیش ماموران طی گزارش مردمی اطلاع یافتند که ۲ مرد به نامهای داوود و اکبر در محله نازی آباد تهران اقدام به تهیه اسناد و مدارک جعلی و فروش آن به شهروندان می کنند.
به این ترتیب ، ماموران اداره اطلاعات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد، تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز کردند و پس از اطمینان از فعالیت این ۲ جاعل ، روز ۱۴ شهریور امسال با کسب مجوز قضایی از سوی دادسرای ناحیه ۱۶ تهران ، آنها را در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از آنجا، تعداد زیادی اسناد و مدارک جعلی اداره های دولتی ، قضایی و انتظامی از قبیل گواهینامه های راهنمایی و رانندگی ، مدارک تحصیلی دانشگاهی ، مدارک مهارت های فنی و حرفه ای ، کارتهای پایان خدمت سربازی ، گواهی فوت ، مهرهای جعلی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی ، مشاوران املاک ، اداره راهنمایی و رانندگی ، اداره ثبت احوال و تعدادی زیاد عکس مربوط به مشتریان آنها را کشف و ضبط کردند.
سرگرد قربانی ادامه داد: با انتقال متهمان به کلانتری ، آنها مورد بازجویی قرار گرفتند که معلوم شد، متهمان پس از شناسایی سوژه های خود، مبالغی را برای تهیه مدارک شناسایی ، تحصیلی و گواهی فوت از شهروندان تهرانی ، دریافت و با همکاری دیگر متهم فراری پرونده ، در منزلی در نازی آباد، اقدام به تهیه مدارک و اسناد جعلی می کردند و آنها را در اختیار مشتریان خود قرار می دادند.
بنا بر این گزارش ، ۲ مرد جاعل با قرار قانونی بازداشت شدند و تحقیقات تکمیلی از متهمان و جستجو برای یافتن دیگر همدست فراری آنها ادامه دارد.