جاه‌طلبی‌های کارلی ادامه دارد

[ad_1]

به گزارش جام جم ورزشی ، کارلی که کاپیتان تیم ملی فوتبال آمریکاست تابستان ۲۰۱۵ همراه تیم ملی فوتبال کشورش موفق به فتح رقابت‌های جام جهانی کانادا شد تا افتخار بزرگ دیگری را به مجموعه افتخارات خود بیفزاید. لوید که خود را به همراه هم تیمی‌هایش برای المپیک ۲۰۱۶ آماده می‌کند برای نخستین‌بار به توپ طلا رسید. چند روز پیش سایت فیفا بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان را برنده جایزه برترین بازیکن زن فوتبال جهان در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد، اما در نهایت لوید بود که به این افتخار بزرگ رسید. گفت‌وگوی این بازیکن پس از کسب عنوان برترین بازیکن زن جهان در سال ۲۰۱۵ را در ادامه می‌خوانید:

همه چیز برای شما ایده آل پیش رفت. اول قهرمانی در جام جهانی و حالا عنوان برترین جهان. الان به چه چیزی فکر می‌کنید؟

قسمت اول یعنی قهرمانی ما در جام جهانی هیچ ارتباطی به انتقام نداشت. پیروزی درخشانی در فینال مقابل ژاپن به دست آوردیم که بسیاری گمان کردند ما به دنبال انتقام از ژاپنی‌ها به‌دلیل شکست در فینال قبلی هستیم اما واقعیت این طور نبود. ما نه به انتقام که به قهرمانی فکر می‌کردیم. پس از آن نیز قسمت خوب دیگر ماجرا آغاز شد. یعنی وقتی که برترین بازیکن جهان شدم. خیلی لذت بخش بود و البته اصلا فکر نمی‌کنم که این برای آخرین مرتبه بود. من خودم را تنها بازیکن لایق برای رسیدن به این عنوان نمی‌دانم و خوب درک می‌کنم بازیکنان دیگری هم می‌توانستند به جای من این لذت بزرگ را تجربه کنند.

تصاحب دوباره این عنوان چقدر برای شما اهمیت دارد؟

بگذارید اکنون از حال حاضر لذت ببرم. بعد هم فرصت کافی هست. من پیش‌از هر چیزی به موفقیت در المپیک فکر می‌کنم. موفقیت در المپیک و رسیدن به تمام ایده آل‌های ذهنی در این رقابت‌ها به طور خودکار من و بقیه هم تیمی‌هایم را در شرایط بسیار بهتری قرار می‌دهد.

سال گذشته که نادینه کسلر (بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آلمان) جایزه برترین بازیکن زن جهان را برد فکرش را می‌کردید این عنوان به شما برسد؟

بله به این موضوع فکر می‌کردم. من قبلا هم کاندیدای دریافت این جایزه شده بودم اما اکنون خوشحالم که واقعا به این آرزوی بزرگ رسیدم. برای امسال خیلی از بازیکنان انتظار داشتند خودشان این جایزه را ببرند. ولی باید بگویم من اصلا بابت این موضوع هیجان زیادی نداشتم هر چند واقعا آن را می‌طلبیدم.

هم در فینال المپیک ۲۰۰۸ گل بسیار زیبایی زدید و هم در فینال المپیک ۲۰۱۲ لندن. فینال المپیک ۲۰۱۶ را هم می‌توانید پیش‌بینی کنید؟

تصور یک گل زیبا، یک پیروزی بزرگ، یک قهرمانی ارزشمند و یک جشن تیمی دیگر خیلی خیلی لذت بخش است. من فقط یک قسمت ماجرا را نمی‌خواهم. همه اینها را با هم می‌خواهم . من خیلی جاه طلبم. این عنوان حالا من را جاه‌طلب‌تر هم می‌کند.

شما هافبک هستید اما در یک سال اخیر بیشتر از هر مهاجم دیگری گلزنی کرده اید. این میل بسیار زیاد به گلزنی چرا باعث تغییر پست شما نمی‌شود؟

برای این‌که ترجیح خودم همین است. هر چقدر هم که گل بزنم نقش اصلی ام را فراموش نمی‌کنم. در این پست راحت تر هستم و اگر بخواهم به خط حمله بروم شاید کارایی اکنون را برای تیمم نداشته باشم.

بازیکنان مورد علاقه شما چه در میان مردان و چه در میان زنان چه کسانی هستند؟

اینیستا، مسی، استیون جرارد و خامس رودریگوئز بازیکنانی هستند که به سبک بازی آنها علاقه‌مندم. در میان زنان نیز میشله آکرس، فورمیگا و آیا میاما تقریبا الگوی من محسوب می‌شوند.

جیل الیس پرچمدار مربیان زن

به دنبال انتخاب کارلی لوید به عنوان برترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۵، سرمربی تیم ملی زنان آمریکا نیز جایزه برترین مربی زن جهان را به خانه برد. این مربی جیل الیس نام دارد و ۴۹ ساله است. الیس تابستان ۲۰۱۵ موفق شد تیم ملی فوتبال زنان کشورش را به مقام قهرمانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا برساند. او از سال ۲۰۱۲ هدایت موقت این تیم را به دست گرفت و از سال ۲۰۱۴ نیز قراردادش با این تیم دائمی شد. الیس که پیش از این تیم ملی آمریکا را قهرمان رقابت‌های کونکاکاف کرده بود برای المپیک ۲۰۱۶ برزیل برنامه‌های زیادی دارد.

مترجم: هیلدا حسینی‌خواه / منبع: اسپورتس کیدا

خـبـر و مطلب بالا در گروه زنان – دختران و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۹ January 2016 | 10:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

[ad_2]