جراح قلابی برای زنان ثروتمند دام پهن می کرد


 
images/20070716/Jarrah.jpg
 
:مردی که با معرفی خود تحت عنوان جراح مغز و اعصاب با شناسایی زنان ثروتمند، اموال آنها را سرقت می کرد دستگیر شد. دادیار سلیمانی با اشاره به این خبر به جام جم گفت: چند روز پیش زنی با مراجعه به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد: وکیل پایه یک دادگستری هستم. چندی پیش به صورت اتفاقی با مردی که یک دستگاه خودروی گران قیمت در اختیار داشت ، آشنا شدم و این فرد خود را جراح مغز و اعصاب معرفی کرد و پس از چند روز از این آشنایی ، او پول و طلاهای مرا به سرقت برد و زمانی به خود آمدم که متوجه شدم وی از پروانه وکالت من نیز سوئ استفاده کرده است.


شکایت های مشابهدادیار شعبه دوم دادسرای جنایی افزود: یک روز پس از مطرح شدن این شکایت چند فقره شکایت دیگر از مرد شیاد در دادسرا مطرح شد که نشان می داد این فرد با شیوه و شگرد خاص پس از شناسایی زنانی که از امکانات مالی برخوردارند، به بهانه های مختلف در مسیر آنها قرار گرفته و سپس با معرفی خود تحت عنوان پزشک جراح ، پول و طلاهای آنها را سرقت می کند؛ به طوری که وی در آخرین مرحله از کلاهبرداری خود به بهانه روز زن از ۳نفر از شاکیان خواسته بود تا طلا و جواهرات خود را در اختیار وی قرار دهند تا او طلاها را تعویض کند و پس از دریافت اموال ، ناپدید شده است.


چهره نگاریسلیمانی تصریح کرد: با ارجاع این پرونده به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ، چهره نگاری از متهم انجام و تحقیق در این باره آغاز شد.
دادیار شعبه دوم افزود: پس از جمع بندی اطلاعات مربوط به متهم ، سرانجام ماموران ردپای وی را در شمال تهران شناسایی و او را که قصد داشت بار دیگر با حیله و نیرنگ اموال یک زن میانسال را برباید، دستگیر کردند.
دادیار جنایی تصریح کرد: با انتقال متهم به دادسرای جنایی ، وی ابتدا منکر سرقت و کلاهبرداری از خانم ها شد، اما در ادامه و پس از دعوت از شاکیان و مواجهه ، زبان به اعتراف گشود و پرده از اعمال مجرمانه خود برداشت.


متهم فراریسلیمانی افزود: متهم در تحقیقات مقدماتی اعتراف کرد با خودروی مدل بالای خود در مراکز خرید شمال تهران پرسه می زدم و به هر طریق ممکن با خانمهای ثروتمند ارتباط برقرار می کردم و پس از معرفی خود به عنوان جراح و سهامدار یک بیمارستان معروف در تهران ، در نهایت پس از کلاهبرداری از خانم ها متواری می شدم.
سلیمانی افزود: با آغاز مرحله دوم از تحقیقات پلیس مشخص شد این متهم از لقب دکتر رادفر استفاده می کرده و میزان تحصیلات وی دیپلم ردی است و متهم پیش از این نیز به اتهام جعل و کلاهبرداری دستگیر و سپس با ارائه وثیقه متواری شده است.
سلیمانی افزود: فرضیه های موجود حاکی است که متهم به احتمال فراوان در سطح گسترده اقدام به شیادی می کرده است که موضوع در دستور کار پلیس آگاهی تهران قرار دارد.


هشداردادیار جنایی با هشدار به خانمها، از آنها خواست از اعتماد به افراد شیادی که با سوئاستفاده از القاب دکتر، مهندس و…سعی در جلب اعتماد دارند، جدا خودداری کنند.
دادیار جنایی تصریح کرد: در حال حاضر پرونده های فراوانی وجود دارد که افراد سودجو و فرصت طلب به راحتی با خانمها و خانواده های آنها ارتباط برقرار کرده و در ادامه با سرقت و کلاهبرداری در پوشش خواستگاری ، متواری شده اند که پس از دستگیری مشخص شده است این افراد عمدتا با ظاهری آراسته و استفاده از واژه های فریبنده تنها به شیادی و کلاهبرداری می اندیشیده اند.