جزئیات سانحه هوایی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

در حالی که مسئولان فرودگاه اصفهان در حال جمع‌آوری اطلاعات مسافران پرواز ۳۴۳۱ ایران ایر بودند، خلبان توانست با تجربه کافی، این ایرباس بزرگ را به سلامت به زمین بنشاند.
مقارن ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر امروز، در حالی که مسافران این پرواز، حدود ۲ ساعت به انتظار انجام پرواز نشسته بودند، مسئولان فرودگاه اصفهان با جایگزین کردن یک هواپیمای دیگر که به تازگی در این فرودگاه به زمین نشسته بود، مسافران را راهی تهران کردند.
براساس این گزارش و به نقل از یکی از مسافران هواپیما، موتور ایرباس که دقایقی از فرودگاه اصفهان برخاسته بود، آتش گرفت و خلبان برای جلوگیری از سرایت آتش به سایر بخش‌های هواپیما، ناگزیر به بازگشت به فرودگاه مبدأ شد.
این در حالی است که باند فرودگاه برای فرود اضطراری این هواپیما آماده نبود و خلبان ناچار شد، هواپیما را برای لحظاتی بر فراز فرودگاه هدایت کند و سپس آن را به زحمت به زمین بنشاند.
با فرود این هواپیما و پیاده شدن مسافران، مسئولان و کارکنان فرودگاه اصفهان با اظهار تعجب از توانمندی خلبان این پرواز، سلامت مسافران را به معجزه تشبیه کرده و شنیده می‌شود که آنان برای جمع‌‌آوری اطلاعات مسافران به عنوان جانباختگان حادثه تلاش می‌کرده‌اند.
این در حالی است که در هواپیمای یادشده، شماری از مهمانان خارجی و یکی از اعضای تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی هم حضور داشتند.
به گزارش خبرنگار ما، مسئولان هواپیمایی جمهوری اسلامی در اصفهان از ارائه هرگونه خبری به خبرگزاری فارس خودداری کرده‌اند، اما رضا جعفرزاده، سخنگوی هواپیمایی کشوری با رد دلایل اعلام شده در برخی رسانه‌ها، اظهار نظر در این مورد را به کارشناسی موضوع موکول کرد.