جزئیات شناسایی و دستگیری باند قاچاق دختران خارجی در ایران
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا تشریح کرد


جزئیات شناسایی و دستگیری باند قاچاق دختران خارجی در ایران


خبرگزاری فارس: رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی جزئیات بیشتری از شناسایی و دستگیری باند قاچاق دختران خارجی در ایران را تشریح کرد.


گزارش تصویری مرتبط
——————————-


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس ، سردار احمد روزبهانی امروز در جمع خبرنگاران شناسایی و دستگیری باند قاچاق انسان در ایران را نتیجه تلاش ۳ ماهه ماموران پلیس ذکر کرد و گفت: این باند دارای ۲ شاخه بود که یک شاخه آن در تهران و شاخه دیگر آن در کرج مشغول فعالیت بودند و دختران را برای تجارت از کشورهای آسیای میانه و از طریق ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل می‌کردند.
وی در مورد چگونگی فعالیت اعضای این باند گفت: سر دسته ایرانی این باند با همکاری عوامل دیگر در تهران و میناب دخترانی را که از طریق مرزهای هوایی وارد ایران می‌شدند از فرودگاه تحویل گرفته و آنها را به منزلی در تهران منتقل و سپس از طریق زمینی آنها را به میناب منتقل و بعد از انتقال به بندر از طریق لنج به کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل می‌کردند.
سردار روزبهانی با اشاره به متلاشی شدن شاخه اول این باند در تهران در ۳ ماه گذشته گفت: بعد از متلاشی کردن شاخه اول این باند اعضای دیگر فکر می کردند که کار تمام شده و لذا با اطمینان فعالیت‌های خود را دنبال می‌کردند.
وی ادامه داد: نیروهای پلیس بعد از شناسایی شاخه دوم که در کرج فعالیت داشت آنها را تعقیب کرده و تمامی عوامل آنها را در کرج- میناب و بندر عباس شناسایی و دستگیر کردند.
رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی ادامه داد: ۱۵ زن غیر ایرانی و ۱۰ مرد ایرانی دستگیر شده‌اند.
وی ادامه داد: مطابق اعترافات اعضای باند آنها تاکنون صد نفر از دختران خارجی را از ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق کرده‌اند.
وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با پلیس بین‌الملل برای دستگیری سر شبکه های این باند در کشورهای مبدا و کشور حاشیه خلیج فارس گفت: با هماهنگی هایی که با پلیس بین‌الملل انجام گرفت سرشبکه‌های این باند در کشورهای مبدا و مقصد تحت تعقیب قرار گرفتند.
وی ادامه داد: اعضای ایرانی باند جهت عبور دختران از ایران مبلغ ۱۰۰ دلار از هر کدام از دختران دریافت می‌‌کردند.
روزبهانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دختران ایرانی نیز در طرح قاچاقچیان جهت انتقال به حوزه خلیج فارس وجود داشتند یا خیر گفت: تاکنون به این نکته که دختران ایرانی نیز از سوی این باند قاچاق شده باشند ، نرسیده‌ایم ولی اگر می‌توانستند این اقدام را هم انجام می‌دادند.
وی میانگین سنی دختران قاچاق شده را بین ۲۰ تا ۳۰ سال عنوان کرد و گفت: پلیس ایران با هوشیاری کامل اجازه نمی‌دهد تا از خاک این کشور به عنوان پلی برای اینگونه اقدامات استفاده شود.