جزییات برنامه ‌های هفته جوان/ برگزاری ۱۶۴ جشن با حضور ۵ هزار جوان

به گزارش خبرینه و به نقل از مُخبر مهر، محمدرضا رستمی در نشست خـبـری هفته جوان که افزود: تمامی روزهای هفته جوان با عنوانی خاص نامگذاری شده است و پیش بینی ما این است که در سراسر کشور ۱۶۴ جشن به مناسبت تولد حضرت علی اکبر(ع)، ۱۰۹۴ مسابقه تفریحی و ورزشی و تورهای گردشگری ارزان قیمت برای افزایش نشاط جوانان برگزار شود.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به برنامه ‌های گسترده این هفته گفت: برگزاری ۱۶۴ جشن استانی با مشارکت  ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ جوان از برنامه ‌های این هفته برای افزیش نشاط جوانان است.

رستمی از تخیف ۵۰ درصدی امکان تفریحی – ورزشی مخصوص جوانان خـبـر داد و گفت: در این هفته جوانان علاوه بر بهره مندی تخفیف ویژه برای به کار گیری اماکن ورزشی و تفریحی، می‌ توانند از مشاوره رایگان مراکز تخصصی زناشویی و خانواده تحت پوشش این وزارت بهرمند شوند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: در این هفته جوانان موفق هر استان به نمایندگی جوانان آن استان براساس هماهنگی ‌های صورت گرفته با مسئولان استان خود دیدار خواهند داشت و درباره مسائل و مشکلات خود جوانان در استان خود به گفت‌وگو خواهند پرداخت.

وی دیدار با استانداران، ائمه جمعه و مدیران کل استانی را از دسته این برنامه معرفی کرد.

رستمی همچنین از برگزاری ۲ جشنواره تجلیل از جوانان برتر و  سرآمدان جوانان و نمایشگاه توانمندی ‌ها و نیازمندی ‌های جوانان در این هفته خـبـر داد.

معاون ساماندهی امور جوانان در بخش دیگری از صحبت ‌های حود در خصوص برنامه ‌های متمرکز معاونت ساماندهی اور جوانان تأکید کرد: اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۹۵ هم‌زمان با آغاز هفته جوان برگزار خواهد شد که در این جلسه تمامی دستگاه ‌های عضو ستاد مکلف شده اند تا برنامه ‌های خود را برای هفته جوان اعلام کرده و اطلاع رسانی کنند.

وی همچنین اضافه کرد: از تمامی دستگاهای عضو ستاد خواسته ایم تا پیام مسئول دستگاه خود را در خصوص هفته جوان اعلام و گفتگوی خود را با جوانان آغاز کنند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش جوان، صلح و امنیت اضافه کرد: این همایش که در دانشگاه تهران و توسط یکی از سمن ‌های جوان فعال در حوزه بین الملل برگزار می‌ شود به اهمیت نقش جوانان در ایجاد صلح و امنیت خواهد پرداخت.وی از حضور نماینده سازمان ملل، نماینده وزارت امور خارجه و جمعی از اساتید و جوانان در این همایش این حوزه خـبـر داد.

رستمی همچنین به اهمیت گفت‌وگو با جوانان در تمامی سطوح جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: برای آگاهی از مشکلات جوانان از سطوح و طبقات مختلف جامعه به گفت‌وگو با آن‌ها خواهیم پرداخت.

وی عنوان کرد: سه منطقه شهر تهران با سه سطح طبقه اجتماعی را انتخاب کرده ایم و در این هفته به دیدار و گفت‌وگو با جوانان این مناطق می‌ نشینیم تا از دغدغه ‌های جوانان از قشرهای مختلف جامعه آگاه شویم.

معاون ساماندهی امور جوانان  از دیگر برنامه ‌های این هفته رونمایی از مراحل اجرایی «کارت آتیه جوانان» خـبـر داد و گفت: این طرح ابتدا در استان تهران به صورت آزمایشی و سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: رونمایی پورتال کارآفرینی جوانان را یکی دیگر از برنامه ‌های هفته جوان دانست و افزود: در این هفته با مسئولین مختلف کشور دیدار خواهیم کرد و در مورد مسائل و مشکلات جوانان صحبت می‌ کنیم.

معاون ساماندهی امور جوانان از برگزاری جشنواره سرباز جوان توسط ستاد کل نیروهای مسلح در این هفته نیز خـبـر داد و گفت: در این هفته نمایشگاهی عام المنفعه برگزار خواهد شد که درآمد یک ماه آن صرف کمک به جوانان زندانی که به دلیل بدهی و آسیب ‌های اجتماعی ناشی از کسب و کار گرفتار شده اند، می‌ شود.

رستمی تأکید کرد: در این هفته یکی از مباحث مورد توجه که یک روز نیز به نام آن نامگذاری شده است مسئله اقتصاد مقاومتی است که در این روز علاوه بر دیدار باخانوده ‌های شهدا به عنوان مظهر مقاومت، با توجه به مقارن بودن این روز با روز جمعه مطابق مذاکرات وزیر محترم در خطبه ائمه جمعه به موضوع جوانان پرداخته می‌ شود.

وی در پایان از برگزاری برنامه ‌های محیط زیستی با رویکرد طبیعت گردی و پاکداشت طبیعت خـبـر داد و گفت: بخش وسیعی از جاده چالوس به صورت نمادین توسط جوانان پاکسازی خواهد شد.

رستمی به مشارکت اجتماعی جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از روزهای هفته جوان با عنوان مشارکت اجتماعی جوانان نامگذاری شده است و از آنجا که موضوع دختران جوان و آسیب ‌های مرتبط با آن یکی از مهمترین آسیب ‌های اجتماعی جامعه است که پیگیری آن بر عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته شده است. لذا در این روز به صورت نمادین از کمپ دختران آسیب دیده بازدید خواهد شد و آغاز تدوین برنامه ‌های این موضوع متعاقبا اعلام می‌ شود.

معاون ساماندهی امور جوانان همچنین از برنامه ‌های ورزشی همگانی برای جوانان خـبـر داد و ادامه داد: در این هفته مسابقات کوهنوردی، دوچرخه سواری و همچنین پیاده روی دسته جمعی به همراه برگزاری برنامه ‌های فرهنگی و تفریحی پیش بینی شده است.

رستمی اضافه کرد: در خارج از هفته جوان و بعد از آن نیز برنامه هایی پیش بینی شده است که از دسته آن برگزاری جشنواره ایران جوان، برگزاری جشن بزرگ جوانان در مجموعه آزادی، رونمایی از بیمه تحصیلی و رونمایی از بیمه اوقات فراغت از دسته آنهاست.