محصولات دانلودی

جستجوی پلیس ایران و آلمان برای یافتن «ملیکا»


images/20060904/melika.jpg مردی که پس از جدایی از همسرش در کشور آلمان ، دختربچه ۴ ساله اش را ربوده و به ایران منتقل کرده بود ، پس از ۹ ماه روز گذشته از سوی ماموران پلیس آگاهی در حوالی شهرک راه آهن شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، روز یکشنبه ۱۸ دیماه سال ۸۴ زن ۲۹ ساله ایرانی به هویت شیلا در میدان مرکزی شهر هامبورگ طبق قرار قبلی با همسر سابقش ، بی صبرانه در انتظار دختر ۴ ساله اش ملیکا بود اما این انتظار پایانی نداشت او چندین بار با تلفن همسر سابقش تماس گرفت اما هیچ کس پاسخگو نبود. او وقتی متوجه شد شوهرش قصد پس دادن فرزند ۴ ساله اش را ندارد ، عازم اداره پلیس هامبورگ شد و به بازرس آلمانی گفت : همسرش با آن که می دانسته دادگاه کشور آلمان حضانت ملیکا را به وی سپرده ، فرزند مشترکشان را ربوده و به ایران متواری شده است.


آغاز تحقیقات


با آغاز تحقیقات از سوی پلیس هامبورگ ، ابتدا مشخص شد براساس رای دادگاه و پس از جدایی زوج ایرانی ، ملیکا هر هفته روزهای شنبه از ساعت ۱۱ تا ۶ بعدازظهر نزد پدرش می ماند و در آخرین ملاقات ، وی به بهانه این که قصد دارد به اتفاق ملیکا در جشن تولد دختر یکی از دوستانش شرکت کند ، او را ربوده و به نقطه نامعلومی رفته است.
ادامه این تحقیقات مشخص کرد زن شاکی (مادر ملیکا) برای اطمینان ، گذرنامه های ایرانی و آلمانی و حتی شناسنامه شوهر سابقش را در اختیار وکیل خود قرار داده بود تا وی نتواند فرزندش را از کشور آلمان خارج کند.


ردپا


در حالی که تحقیقات پلیس هامبورگ در این ارتباط ادامه داشت ، زن شاکی در تماس با بستگان خود در ایران ، از آنها خواست تحقیق کنند که آیا شوهر سابقش به همراه ملیکا به ایران سفر کرده است یا خیر که بستگانش پس از تحقیق اعلام کردند این موضوع صحت دارد و ملیکا از سوی پدرش به ایران منتقل شده است.
به دنبال این ماجرا ، زن شاکی با سفر به ایران و حضور در شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی ، شکایتی را در این ارتباط مطرح کرد و دستور تحقیق در خصوص این شکایت به پلیس آگاهی ارجاع شد. بنابر این گزارش ، در ادامه این شکایت ، شیلا (زن شاکی) با مراجعه به قوه قضاییه و ارائه اسناد و مدارک مربوط به جدایی از همسر سابق خود و حکم دادگاه هامبورگ ، درخواست کرد تا موضوع به صورت ویژه بررسی شود. با بررسی اسناد و مدارک ارائه شده ، رئیس قوه قضاییه دستور رسیدگی به این درخواست را در حوزه نظارت قضایی ویژه قوه قضاییه قرار داد.


پس از ۹ ماه


بنابر این گزارش ، پس از مطرح شدن این شکایت ، ماموران تحقیقات گسترده ای را در این ارتباط آغاز کردند و با مراجعه به منزل پدری مرد متهم ، بستگان وی عنوان کردند ، هیچ اطلاعی از سرنوشت فرزندشان و ملیکا ندارند و حتی نمی دانند وی وارد کشور ایران شده است.
با جمعبندی اطلاعات ، سرانجام ماموران شعبه ۱۱ پلیس آگاهی روز گذشته با سرنخ هایی که در این ارتباط به دست آورده بودند ، متوجه شدند مرد تحت تعقیب به همراه فرزندش ملیکا در شهرک راه آهن مخفی شده است.
با به دست آمدن این اطلاعات ، دستور قضایی صادر و مرد متهم دستگیر شد و همراه فرزندش ملیکا به دادسرای جنایی انتقال یافت.
دادیار سبحانی فر که در غیاب دادیار شعبه دوم ، تحقیق در خصوص پرونده را آغاز کرده بود ، به بررسی موضوع پرداخت. مرد متهم گفت : به دلیل مشکلاتی که با همسرم داشتم ، از او جدا شدم و هر ماه باید ۲۳۹ یورو به اداره کودکان آلمان پرداخت می کردم و چون قادر به تحمل دوری فرزندم نبودم ، به ایران آمدم و مخفی شدیم تاکسی نتواند ما را بیابد. با ثبت این اظهارات ، دادیار جنایی دستور ادامه تحقیق از متهم را در شعبه ۱۱ پلیس آگاهی تهران صادر کرد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 28
  • ۱۴ شهریور ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما