جعل در شناسنامه دختران جوان راز گشود

جاعل سابقه دار که در شناسنامه دختران جوان ، نام همسر دروغین ثبت می کند تا آنها بتوانند از کشور خارج شوند از سوی ماموران اداره اطلاعات تهران شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار «جام جم» چندی پیش از سوی مسوولان وزارت امور خارجه یونان ، طی نامه ای به سفارتخانه ایران اعلام شد مدارک و ویزاهای یک دختر جوان ایرانی که برای ادامه تحصیل به یونان آمده و قصد دارد از این کشور به یکی از کشورهای اروپایی سفر کند، جعلی است.
به دنبال این گزارش ، پرونده ای در اداره اطلاعات تهران تشکیل و به دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه تهران ارسال شد و به دستور قاضی صابری زفرقندی ، سرپرست دادسرا پرونده در اختیار بازپرس مهاجری ، رئیس شعبه یکم دادسرای فرودگاه قرار گرفت تا این که هفته پیش دختر جوان برای تحقیقات به دادسرای فرودگاه احضار شد.


ردپای جاعل حرفه ایاین دختر خود را فرشته معرفی کرد و در اظهاراتش گفت: دانشجوی سال آخر رشته معماری هستم. قصد داشتم برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی بروم ، اما به دلیل این که مجرد بودم نتوانستم ویزا بگیرم تا این که یکی از دوستانم را مقابل سفارتخانه ملاقات کردم و او هم مرا با مردی به نام آرش آشنا و ادعا کرد وی فرد بانفوذی است که می تواند براحتی برایم ویزا تهیه کند.
من هم شناسنامه ، مدارکم ، ۱۸قطعه عکس و مبلغ ۵میلیون تومان به آن مرد پرداخت کردم و قرار بود تا چند روز دیگر ویزایم را در اختیارم قرار دهد و مابقی پولها را بگیرد. اصلا نمی دانستم آن مرد جاعل است و مدارک جعلی برایم تهیه کرده است.
با اطلاعاتی که دختر جوان در اختیار بازپرس مهاجری قرار داد، معلوم شد مشخصات مرد جاعل شباهت بسیار به یک جاعل حرفه ای دارد که دارای چندین پرونده جعل ویزا برای افراد مختلف در دادسرای فرودگاه است و چندی پیش نیز این فرد با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده است.
بنابراین ، وی تحت تعقیب ماموران قرار گرفت و بار دیگر دستگیر شد.


انتخاب شوهر دروغین برای خروج از کشورمرد جاعل در بازجویی های پلیسی گفت: چندین بار به اتهام صدور ویزاهای جعلی برای افراد روانه زندان شدم. چندی پیش هم بار دیگر دستگیر شدم ، اما با سپردن وثیقه از زندان آزاد شدم و چند روز بعد جرایم خود را از سر گرفتم.
سوژه های خود را از میان دختران مجردی که برای ادامه تحصیل قصد داشتند به کشورهای مختلف سفر کنند در مقابل سفارتخانه های مختلف در تهران شناسایی می کردم و با معرفی خود به عنوان فردی با نفوذ در سفارتخانه ها آنها را فریب می دادم و پس از دریافت شناسنامه ، پول نقد و مدارکشان برای آنها ویزای جعلی صادر می کردم.
متهم افزود: در ارتباط با جعل ابتدا با ثبت نام همسران دروغی در شناسنامه این دختران ، آنها را متاهل معرفی می کردم تا وقتی از کشور خارج می شوند، براحتی بتوانند در آن کشورها تردد کنند.


فریب شیادها را نخوریدبه دنبال این اعترافات حکم بازداشت متهم صادر شد در حالی که تحقیق ادامه دارد. بازپرس مهاجری ، رئیس شعبه یکم دادسرای فرودگاه تهران با اشاره به این خبر، ضمن هشدار به خانواده ها بویژه دختران جوان از آنها خواست ، چنانچه قصد گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، قانونی عمل کنند و فریب افراد شیادی را که اطراف سفارتخانه ها به آنها نزدیک می شوند و به بهانه گرفتن پول ، وعده مهیا کردن ویزا را به آنها می دهند، نخورند و مدارک و اسناد خود را در اختیار این افراد قرار ندهند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.