جمعه این هفته "عباس بابایی" به شهادت می رسد + عکس

جمعه این هفته ـ ‌٢٨ بهمن ماه ـ با پخش قسمت بیست و چهارم از سریال تلویزیونی «شوق پرواز»، روایت زندگی شهید «عباس بابایی» به پایان می‌رسد و مخاطبان این سریال شاهد به تصویر کشیدن صحنه‌ی شهادت عباس بابایی خواهند بود.

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، روابط عمومی سریال تلویزیونی «شوق پرواز» اعلام کرد: در قسمت ‌٢۴ این سریال که روز جمعه ـ ‌٢٨ بهمن ماه ـ پخش خواهد شد، مخاطبان سریال شاهد خلاصه‌ای از دو قسمت قبلی این سریال خواهند بود.

در این خلاصه فراهم آمدن مقدمات سفر عباس و ملیحه به مکه و علت انصراف عباس از سفر مکه به تصویر کشیده می شود. در ادامه نیز مخاطبان شاهد آخرین ماموریت عباس بابایی با همراهی «خلبان نادری» خواهند بود. ماموریتی که به شهادت خلبان بابایی می انجامد. در این قسمت «امیر متقی» نقش خلبان نادری را ایفا می کند.

«شوق پرواز» محصول مشترک «بنیاد شهید و امور ایثارگران» و «گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما» است. این سریال پس از سریال «سیمرغ» دومین تجربه موفق به تصویر کشیدن زندگی قهرمان‌های دفاع مقدس در سیما بود که در مدت پخش با استقبال مخاطبان و به خصوص نسل جوان مواجه شد.

سریال «شوق پرواز» بیشتر از آنکه یک سریال جنگی باشد، عاشقانه‌ای درخصوص زندگی عباس بابایی بود که ضمن نمایش حضور این سردار رشید در عرصه‌های دفاع مقدس، به زندگی خانوادگی این شهید و حضور او در جمع خانواده پرداخته و تلاش کرده بود تا خصلت‌های اخلاقی عباس بابایی و نحوه رسیدن او به این جایگاه را در کنار نقش موثر خانواده وی در این زمینه برای مخاطبان نمایش دهد.

یدالله صمدی کارگردان این سریال، در این اثر برخلاف روال عادی سریال ها و فیلم‌های ساخته شده در زمینه دفاع مقدس، به جای تاکید بر اکشن و صحنه های جنگی، زندگی قهرمان عباس بابایی را از زاویه‌ای تازه روایت کرد و این مساله فضای جدیدی را در به تصویر کشیدن زندگی قهرمانان دفاع مقدس ایجاد و سبب شد حرکتی بزرگ در زمینه سریال سازی با زندگی قهرمانان دفاع مقدس شکل بگیرد.

در حال حاضر زندگی شهیدان علی صیاد شیرازی، مهدی باکری، محمد بروجردی، حسن طهرانی مقدم، علی هاشمی و… در مراحل مختلف ساخت و تولید است و به زودی شاهد آثار دیگری هم در این زمینه خواهیم بود.

پخش این سریال ‌٢۴ قسمتی از جمعه ـ ‌١١ شهریور ماه ـ آغاز شد. این سریال در طول هفته تنها یک نوبت تکرار داشت اما با نظر مساعد معاون سیما و با توجه به اقبال عمومی، به زودی این سریال به صورت هر شبی و یا سه شب در هفته از یکی از شبکه‌های سیما نمایش داده خواهد شد.

همچنین در زمان پخش این سریال مخاطبان فرصت یافتند با مراجعه به سایت سریال به نشانی http://www.shogheparvaz.tv و ارتباط با سامانه پیامکی به شماره «2000471 » دیدگاه های خود را در خصوص جنبه های مختلف این اثر مطرح کنند.