جمع‌آوری زندگینامه بیش از ۵ هزار نفر از زنان شهیده

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تعداد زنان شهیده در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را بیش از شش هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون توانسته‌ایم، زندگینامه بیش از پنج هزار نفر از این زنان را جمع‌آوری کنیم.


به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسین دهقان در کنگره بین‌المللی بزرگداشت شهدای زن که با حضور رییس جمهور و خانواده‌های زنان شهیده در تالار وحدت برگزار شد، تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نهضت امام خمینی (ره) باز گرداندن جایگاه شایسته زن مسلمان در دنیای کنونی بود.


وی ادامه داد: در شرایطی که نظام‌های سلطه از زنان به عنوان ابزاری در راستای توسعه بازار مصرف استفاده می‌کردند، ‌انقلاب اسلامی نقش زنان را به جایگاه رفیع خود بازگرداند.


رییس بنیاد شهید و معاون رییس جمهور با بیان این که زنان دیگر کشورهای مسلمان با تاسی از امام خمینی (ره) در کنار مردان مبارزه و جهاد گام برداشتند، یادآور شد: اگر امروز به هر کشور اسلامی برویم، نهضت عظیم زنان در بارور کردن حرکت انقلاب اسلامی را مشاهده می‌کنیم و این نقش در کشورهایی همچون عراق، افغانستان، فلسطین، لبنان، بوسنی و هرزگوین و غیره قابل مشاهده کردن است.


لازم به ذکر است در این کنگره از ۲۰ خانواده زنان شهیده ایرانی و دو خانواده زنان شهیده خارجی با اهدای تندیس و لوح تقدیر توسط رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل شد.