جنجال‌سازی محافل سیاسی آلمان درباره سفر رییس سازمان تربیت بدنی به این کشور

سفر رییس سازمان تربیت بدنی کشورمان در آلمان برای تقویت روحیه تیم ملی فوتبال ایران به جنجالی سیاسی در آلمان و خبرسازی‌های رسانه‌یی تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه‌ی فرانکفورتر آلگماینه، یک کارشناس سیاست خارجی حزب حاکم آلمان حضور معاون رییس جمهور ایران در آلمان را نشانه‌ی مثبتی تلقی کرد.
روپرشت پولنتس، رییس کمیته‌ روابط خارجی پارلمان آلمان اظهار داشت: سفر محمد علی‌آبادی، معاون رییس جمهور ایران این واقعیت را منعکس می‌کند که تهران می‌خواهد پیامی بفرستد.
کولبو، نماینده حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز گفت، شاید بتوان این گونه تلقی کرد که حضور معاون رییس جمهور ایران در آلمان برای ارایه‌ی راهکارهایی جهت حل مسایل موجود باشد.
در عین حال ، بنا به اعلام دفتر صدراعظم آلمان تاکنون هیچ درخواست ملاقات رسمی با آنگلا مرکل از سوی محمد علی‌آبادی ارایه نشده است.
در همین حال،‌ خبرگزاری رویتر گزارش داد، شورای مرکزی یهودیان آلمان از مقامات این کشور به دلیل اجازه ورود دادن به معاون رییس‌جمهور ایران برای حضور در اولین مسابقه‌ی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ انتقاد کرد.
این خبرگزاری انگلیسی افزود، اشتفان کارمر، دبیرکل شورای مرکزی یهودیان آلمان در بیانیه‌ای ادعا کرد، حضور محمد علی‌آبادی، معاون رییس جمهور ایران در جشن افتتاحیه جام جهانی در مونیخ تحریک‌آمیز است و اعلام سرشکستگی سیاستمداران آلمان در برابر تهران است.
براساس این گزارش، در بیانیه‌ یاد شده آمده که غیر قابل تحمل است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و هورست کوهلر، رییس‌جمهور این کشور در همان استادیومی حضور یابند که علی‌آبادی که نظرات ضد صهیونیستی مشابهی با رییس‌جمهور تهران دارد ، حضور دارد.
وی در ادامه ادعا کرد: با حضور معاون رییس‌جمهور ایران این واقعه ورزشی به عنوان واقعه‌ای سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این گزارش افزود ، دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که علی‌آبادی که یکی از هفت معاون رییس‌جمهور ایران و مسوول امور ورزشی است ، در مسابقه افتتاحیه‌ جام جهانی امروز (جمعه) میان کاستاریکا و آلمان در مونیخ حضور می‌یابد.