جنجال بر سر پیراهن شماره سیزده چلسی؛

ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی چلسی با دادن پیراهن شماره سیزده این تیم به میشائیل بالاک، بازیکن تازه وارد آبی‌های لندن ـ خشم ویلیام گالاس، مدافع فرانسوی این تیم را برانگیخت.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گالاس که فصل گذشته این پیراهن را بر تن می‌کرد اکنون خواستار پیراهن خود شده است. گالاس این خواسته را در حالی مطرح می‌کرد که در پنج فصل گذشته همواره با پیراهن شماره سیزده در میدان حاضر شده است. برای همین هم او به مدیر برنامه‌هایش، پیر فرلو اطلاع داد که خواسته‌اش را به آگاهی سران چلسی برساند.


فرلو در این باره گفت:« ممکن نیست بالاک پیراهن شماره سیزده را بپوشد. آن هم در حالی که با ویلیام در این باره صحبتی داشته باشد.»


ژوزه مورینیو در مقابل همه این حرف‌ها پیراهن شماره سیزده را به بازیکن آلمانی خود داد.


بالاک در این باره گفت:« هنگامی که به چلسی آمدم، تقاضای پوشیدن پیراهن شماره سیزده را داشتم. اما، وقتی که این پیراهن را به گالاس دادند، ناراحت شدم، با این حال پیراهن شماره نوزده را پوشیدم تا این که دو روز پیش سرمربی پیش من آمد و به من گفت که می‌توانم پیراهن شماره سیزده را بپوشم.»


جنجال بر سر شماره پیراهن، برگ برنده گالاس در گفت‌وگوی میان او با این باشگاه لندنی شده است. چرا که گالاس تنها یک سال دیگر با «آبی‌ها» قرارداد دارد و سران باشگاه هم می‌خواهند او را در لندن نگه دارند. مشاوران رومان آبراموویچ، مالک ثروتمند چلسی با ارایه پیشنهادی چهار ساله و مبلغ دو برابر مقدار کنونی خواستار حضور گالاس در لندن شده‌اند. این درحالی است که این مدافع فرانسوی تا کنون با تمدید پیش از موعد قرارداد خود موافقت نکرده است.


حضور نیافتن گالاس در تمرین‌های روز دوشنبه گذشته چلسی، واکنش مورینیو را در پی داشت. گالاس با ارایه گواهی پزشکی توضیح داد که او به دلیل «سرخوردگی» ناشی از شکست در بازی پایانی جام جهانی برابر ایتالیا نزد پزشک رفته است.


مورینیو هم در مقابل با دادن پیراهن شماره سیزده به بالاک دراین باره گفت:« او با نیامدنش به باشگاه به همه بازیکنان بی‌احترامی کرده است و این برای من پذیرفتنی نیست.»