جنجال ۵۰ هزار تومانی در کرمان


در حالی که مسئولان استان کرمان هنوز در حال جمع‌آوری اطلاعات و آمار مورد نیاز برای پخش سهام عدالت از طریق سازمان،های مربوطه هستند، بعدازظهر روز گذشته، انتشار شایعه پرداخت پنجاه هزار تومان از سوی رئیس‌جمهور در کرمان، باعث ازدحام گسترده مردم کرمان جلوی درب یکی از دفاتر سازمان بهزیستی در خیابان مهدیه کرمان شد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، پس از گذشت بیش از ۲۰ ساعت از انتشار این شایعه، هیچ ارگان و سازمانی اقدام به تکذیب این موضوع از طریق رسانه‌ها نکرده است و مردم کرمان تا ساعاتی پیش در حال فراهم کردن مدارک لازم (فتوکپی، کدملی، کدپستی) بودند تا به این دفتر تحویل دهند.

لازم به ذکر است در نزدیکی این دفتر، قسمتی از باشگاه ورزشی رفاه کارگران کرمان برای سهولت در انجام امر فتوکپی و فروش پاکت نامه ایجاد شده بود.

گفتنی است، رئیس سازمان بهزیستی این امر را تکذیب نموده و این در حالی است که مسئول دفتر سازمان بهزیستی در آن منطقه که با تدابیر امنیتی برای دادن توضیحات از طریق بلندگوی ماشین نیروی انتظامی سخن می‌گفت، پس از عذرخواهی از مردم حاضر در مکان، سرمنشأ این شایعه را ناشی از اشتباه یکی از مددکاران بهزیستی دانست که در حال جمع‌آوری آمار از منازل مددجویان بوده است.

گفته می‌شود طی ساعات گذشته مقادیر زیادی از مدارک مردم مراجعه‌کننده به این مکان، از آنان دریافت شده است.