جهانگیری: دست‌مان باز شد به ورزش بودجه تزریق می‌‌کنیم

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین، اسحاق جهانگیری در نشست با کاروان‌‌های اعزامی به المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ با تبریک آغاز ماه رمضان اظهار داشت: خدا را شکر می‌‌کنم که دوباره این توفیق نصیبم شد که در جمع مسئولان ورزش و ورزشکاران باشم.

وی افزود: قول داده بودم که به این جمع بیایم و مطالب دوستان را بشنوم. وظیفه دولت می‌‌دانم که کمک کند تا مشکلات ورزشکاران حل شود و آن‌ها نیز دل مردم را شاد کنند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: ساده‌ترین درخواست رئیس ملی کمیته المپیک در نشست امروز از میان ۵ درخواستی که مطرح کرد این بود که از اردوها بازدید کنم که من قول تحقق این موضوع را می‌‌دهم.

جهانگیری در ادامه تصریح کرد: تبریک می‌‌گویم به ورزشکارانی که توفیق نصیب‌شان شد تا در المپیک حضور پیدا کنند و باعث دلگرمی مردم شوند. یک تبریک دیگر هم تا تازه است به آقای داورزنی و جامعه والیبال بدهم که واقعاً گل کاشتند، بنده خودم به شخصه سعی می‌‌کردم همه بازی‌‌های والیبال را نگاه کنم. انصافاً ورزشکاران ما به این شکل که ما دیدیم از جان مایه گذاشتند و بابت این افتخارآفرینی به جامعه ورزشی کشور تبریک می‌‌گویم.

وی در ادامه تأکید کرد: حساسیت در ورزش بالاست و همه توده مردم از همه جای ایران از سیستان و بلوچستان گرفته تا مشهد و خوزستان و تهران همه روی یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن کسب موفقیت‌‌های ورزشی است. ورزش می‌‌تواند وحدت را در جامعه افزایش دهد و این قطعاً دیدگاه همه مسئولان است. بر همین بنیاد همه زحمات دولت و مسئولان برای این است تا با قهرمانی در ورزش به وحدت ملت کمک بشود. در مقطع کنونی علاوه بر این دستاوردها با حضور در المپیک یک دیپلماسی فرهنگی نیز به وجود می‌‌آید. چون ورزشکاران ما نماینده یک ملت بزرگ و البته مظلوم هستند. ملت ما قدیمی‌ترین تمدن را دارد و از فرهنگ غنی برخوردار است و وقتی نمایندگان ورزش ایران فرصت حضور در المپیک را پیدا می‌‌کنند می‌‌توانند به خوبی برای ایران نمایندگی کنند.

او ادامه داد: ۲ کار ارزشی در المپیک امسال صورت گرفته که اولی اختصاص نام امام رضا(ع) روی کاروان المپیکی ایران و دوم بزرگداشت شهدای منا بود که رو سیاهی را برای دولت سعودی به همراه داشت. علاوه بر این‌‌ها ۲ بانو پرچمدار کاروان‌‌های المپیک و پارالمپیک هستند. حضور خانم نعمتی بیان می‌‌کند که می‌‌شود در هر شرایطی و با حجاب اسلامی رقابت کرد و رتبه اول را هم کسب کرد. همچنین خانم کردستانی هم که همشهری ما هستند به ایشان هم تبریک می‌‌گویم بابت پرچمداری کاروان پارالمپیک.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص افزایش بودجه برای ورزشکاران پارالمپیکی و المپیکی بیان کرد: محدودیت‌‌های بودجه‌ای دولت هم اکنون خیلی زیاد است. ما در دوران خشکسالی پولی، دولت را دست گرفتیم. شوربختانه یک مشکل مضاعفی از اواسط سال گذشته به وجود آمد و آن کاهش بهای نفت بود. این که الان ورزشی‌‌ها صد درصد بودجه به آن‌ها تخصیص یافته خیلی موضوع بزرگی است. آقای پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو درخواست پشتیبانی بیشتری داشتند و آقای هاشمی هم رئیس کمیته ملی المپیک درخواست ۱۰ میلیارد تومان پول داشتند، به هر حال برای برآورده شدن این انتظارات اگر از ردیف بودجه بالا برود نیاز به مجوز مجلس دارد. ما امیدوار هستیم شرایطی به وجود بیاید که دغدغه‌‌ها به حداقل برسد و در صدد هستیم تا خرداد و اوایل تیر ماه که یک مقدار دست‌مان باز شد، بودجه تزریق کنیم. می‌‌توان بیان کرد امسال صد درصد بودجه ورزش پرداخت می‌‌شود و اگر امکان داشته باشد مقداری بیش‌تر پرداخت می‌‌کنیم.

منبع: تسنیم