حاشیه های خواندنی از اخراجی های ۲

اولین دنباله سازی ها در سینمای ایران


 برادران اخراجی، بی زن، در زندان!


 بابک بختیاری- تا آنجا که ما یادمان می آید تا بحال در سینمای ایران دنباله سازی بر فیلم های موفق تجربه نشده. البته مثلاً «کلاه قرمزی و پسرخاله» را داشتیم که این عروسک های دوست داشتنی در دو فیلم نقش آفرینی کردند. اما این دنباله سازی نبود و فقط شخصیت های دو فیلم با هم مشترک بودند. ولی اینطور که بویش می آید قرار است به زودی علاوه بر دنباله سازی بر فیلم ضعیف «زن دوم» (سیروس الوند)، شاهد شروع فیلمبرداری قسمت دوم «اخراجی ها» فیلم پر ستارهء «مسعود ده نمکی» هم باشیم.


در مورد این پروژه – هنوز نه به دار است و نه به بار- شایعه های داغ تا دلتان بخواهد وجود دارد؛ که ما سعی می کنیم موثق ترین ها را برایتان بنویسیم. اول اینکه گذشته از اعلام آمادگی ۸۰ تهیه کننده برای همکاری در ساخت فیلم، که خبرش هم اعلام شد؛ فیلمنامه قسمت دوم اخراجی ها تقریباً تمام شده است. در متن اولیه، اثری از هیچ بازیگر زنی دیده نمی شد که این می توانست یک اتفاق جالب توجه باشد. اما انصاف بدهید که بانوان گرام هم دلشان می خواهد سهمی در این پروژه پر سروصدا و نان و آب دار داشته و خلاصه خودشان را نشان بدهند. به هرحال با توصیه مشاوران، ده نمکی تصمیم گرفته است نه تنها از شخصیت های زن فیلم قبلی استفاده کند، بلکه روح «مجید سوزوکی» را هم در اخراجی های دوم داشته باشد!


اما نکته دیگر اینکه طبق شنیده های ما، دنبالهء حکایت «برادران اخراجی» به این صورت است: آن ها در جریان عملیاتی که در فیلم اول دیدیم، اسیر شده و به اردوگاه اسرا در عراق منتقل می شوند. بقیه اش را لابد خودتان حدس می زنید که چه می شود: قرار است در این فیلم شیرینکاری های «ارازل سابق- رزمنده های فعلی» را در زندان بعثی ها ببینیم و البته چند ستاره تازه که در اردوگاه به جمع قبلی می پیوندند و ماجراهایی تازه رقم می خورد…