حامد بهداد: من یکی از بهترین بازیگرای ایرانم!

حامد بهداد شب گذشته در برنامه تلویزیونی هفت با بیان این که من سطح فرهنگ بازیگری را بالا بردم و بازیگری را در نسل جوان خودم، به مرحله بعدی بردم و نیم نمره به آن اضافه کردم، گفت: «خسرو شکیبایی» داد نزد که بازیگر خوبی است ولی من داد می‌زنم.

شب گذشته در برنامه سینمایی «هفت»، گفت‌وگوی «حامد بهداد» بازیگر فیلم سینمایی «هفت دقیقه تا پاییز» با «احسان ظلی‌پور» پخش شد.

این بازیگر سینما در پاسخ به سوال خبرنگار هفت مبنی بر اینکه قبول داری بازیگر تنبلی هستی و نقش‌های کوتاه ایفا می‌کنی و پول خوب می‌گیری، بیان داشت: من پول خوب می‌گیرم، چون حق من است. چون یکی از بهترین‌ بازیگرهای این مملکت هستم. من نقش کوتاه را طوری بازی می‌کنم که قیمت پیدا کند. دستمزد ما بازیگرها به مراتب از دستمزد خیلی خیلی از ورزشکارها کمتر است.

وی اضافه کرد: چه کسی می‌تواند روی بازی هنری من قیمت بگذارد؟ مگر من سر بازی در «روز سوم» چقدر پول گرفتم. می‌‌توان روی این بازی قیمت گذاشت؟ مگر «خسرو شکیبایی» در فیلم هامون چقدر پول گرفته است؟ آیا گوهری که در خاطرات مردم جاودانه می‌شود، قیمت دارد؟ آیا من جلوی دوربین رقصیدم؟ آیا من آواز خواندم و دلقک بازی کردم؟ آیا من در سینمای مبتذل شرکت کردم؟ من سطح فرهنگ بازیگری را بالا بردم. من بازیگری را در نسل جوان خودم، به مرحله بعدی بردم و نیم نمره به آن اضافه کردم. چون من یک جوانم و می‌گویم من خوبم و اعتماد به نفس دارم با مذمت و شماتت روبرو می‌شوم. «خسرو شکیبایی» داد نزد که من خوبم ولی من می‌گویم.

حامد بهداد اضافه کرد: سوپراستارهای کذایی که فقط به خاطر فروش‌ فیلم‌ها حاضر می‌شوند، میلیون میلیون پول می‌گیرند ولی من که تماشاگر را از خانه‌اش بیرون می‌آورم و او را دچار هیجان می‌کنم، نباید پول نخواهم.

وی ادامه داد: آیا دستمزد من با دستمزد بازیگرهایی که تکرار سوپراستارهای قبل از انقلاب هستند، برابری می‌کند؟ اگر دستمزد من زیاد است باید بیاییم راجع به پول تهیه‌کننده‌ها، سرمایه‌گذارها و علی‌الخصوص کسانی که در پخش این سینما فعالیت می‌کنند، حرف بزنیم. بیایید این موضوع را علنی کنیم تا ببینیم چه کسی پول به جیب می‌زند. کسانی که سینما را یک سال اجاره می‌‌کنند تا هر فیلمی را که دل‌شان خواست پخش کنند و هر فیلمی را که نخواستند، پخش نکنند. این‌ها پول دارند و به ما زور می‌گویند.

این بازیگر در ادامه تصریح کرد: من تنبل نیستم. من بی‌انگیزه‌ام. من همیشه حقم به ناحق خورده شد. یکی از آن‌ها هم در همین فیلم «هفت دقیقه تا پاییز» بود.

وی در این برنامه درخصوص اختلافش با هدیه تهرانی گفت: من هیچ اختلافی با خانم هدیه تهرانی نداشتم، ندارم و نخواهم داشت.

وی افزود: ما بازیگریم، ما همکاریم، ما آرتیستیم. ما بحث می‌کنیم و حرف می‌زنیم. دعوا می‌کنیم ولی سر یک چیزی که اسمش را می‌گذاریم «اصل». ما سر فیلم‌های «آب‌دوغ‌خیاری» که سینما را به امروز کشانده، حرف نزدیم. ما بحث می‌کنیم برای اینکه خروجی خوبی داشته باشیم. من بحث می‌کنم، نه سر فیلم‌های کشک و مبتذل، سر یک فیلم فرهنگی.

بهداد ادامه داد: من اگر با یک کارگردان بحث می‌کنم، به خاطر این است که او یک استاد است مثل مسعود کیمیایی، ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی. این‌‌ها سینمای صحیح را برای ما آوردند. من دانشجوی این سینما هستم. من دانشجوی سینمای «نصف مال من، نصف مال تو» نیستم. من از این سینما متنفرم. این سینما به سینمای مملکت ما صدمه زده است.

۲۶ تیر ۱۳۸۹