حبس ابد برای زن انگلیسی که دخترش را غرق کرد

زنی انگلیس که پس از صرف مشروب الکلی دختر معلول خود را در وان حمام غرق کرد به حبس ابد محکوم شد. به گزارش گاردین، جو آن هیل ۳۲ ساله، از کاناح کوای، فلینت شایر، ویلز شمالی، به کشتن نائومی ۴ ساله با غرق کردن او در نوامبر سال گذشته اعتراف کرد.اعضای هیات منصفه که شنیده بودند او از بیماری خفیف نخاعی دخترش خجالت می‌کشید پس از ۳۰/۱ ساعت شوروی را محرم شناختند هیل حداقل مدت ۱۵ سال نمی‌تواند از قانون عفو استفاده کند.

شوهر مطلقه او سیمون هیل ۳۸ ساله، گفت هرگز نتوانسته آنچه را که رخ داده درک کند چون دخترشان زندگی عادی داشت و هیچ بهانه‌ای این جنایت را توجیه نمی‌کند. قاضی دادگاه خطاب به متهم گفت: دختر خودت را کشتی چون نمی‌توانستی عیب او را تحمل کنی. تو فشارهای دیگری داشتی، از جمله ازدواج در حال فروپاشی و تصمیم گرفتی دخترت را غرق کنی.

در طول محاکمه ۱۰ روزه در دادگاه گفته شد او از وضع دخترش خجالت می‌کشید و برای این‌که ساق پای معیوب دخترک پیدا نباشد او را وادار می‌کرد شلوار بپوشد. او به شوهرش پیشنهاد کرده بود، نائومی را به پرورشگاه یا افراد دیگر بسپارند. شنوایی نائومی هم ضعیف بود.

او پس از غرق کردن دخترش، لباس‌هایش را به جسدش پوشاند و آن را مدت ۸ ساعت روی صندلی خودرو خود در خیابان‌ها گرداند. وی صبح روز بعد که اندکی از مستی الکل خلاص شده بود، جسد را به بیمارستان برد و تقاضای کمک کرد! جوآن طی چند هفته منتهی به قتل خود را در الکل غرق کرده بود و همین باعث وخامت بیشتر اوضاع زناشویی آنان شد.

کارکنان بیمارستان گفتند هنگامی که پزشکان برای نجات نائومی تلاش می‌کردند،‌ او مست، پرت و آرام به نظر می‌رسید.

در دادگاه گفته شد، مسوول نگهداری نائومی بارها از تحویل دادن نائومی به مادرش احساس نگرانی می‌کرد چون بیشتر اوقات بوی گند الکل‌ می‌داد و نامهربان بود. شوهرش گفت اکثر شب‌ها وقتی به خانه می‌آمد همسرش مست بود.

هیل به پلیس اعتراف کرد بین ۵ تا ۱۰ دقیقه سر دخترش را زیر آب نگهداشته بود. وی ۱۵ سال پیش از ارتکاب به جنایت، سابقه بیماری روانی داشت.