محصولات دانلودی

حزب الله : هر لحظه ممکن است اعلام کنیم که مردم به خیابان‌ها بیایند

سید حسن نصرالله گفت: ما می‌گوییم گذشته گذشته است و نمی‌خواهیم شما را نسبت به این موضوع مواخذه کنیم. بیایید بر سر میز مذاکره بنشینید و بگذارید دولت متحد ملی در لبنان در جهت منافع ملی این کشور تشکیل شود. دولت نامشورع کنونی لبنان را با هر ابزاری ساقط خواهیم کرد

جنگ داخلی خط قرمز ماست


برای این موضوع حزب حاکم تنها دو گزینه را در پیش‌رو دارد. یا اینکه قبول کند انتخابات زودهنگام را برگزار کند یا اینکه با تشکیل دولت متحد ملی موافقت کند. این حزب می‌گوید ما اکثریت را در اختیار داریم. اگر این طور است بگذارید ملت لبنان در یک انتخابات زودهنگام این واقعیت را به اثبات رساند و به دور از پیام‌های سیاسی حکومت متحد ملی لبنان توسط این ملت انتخاب شود.


سید حسن نصرالله، گفت: متاسفانه در حال حاضر این حزب با استفاده از اختلاف‌افکنی میان طایفه‌ی سنی و شیعی در لبنان می‌خواهد به گونه‌ای موضوع را نما دهد که حزب‌الله لبنان درصدد آن است که موقعیت شیعیان در لبنان را تثبیت کند و حکومت و قدرت را از اهل تسنن این کشور بگیرد. آیا زمانی که حزب‌الله لبنان می‌گوید طوائف مختلف لبنانی اعم از مسیحی، سنی و شیعه در این حکومت شرکت کنند با هدف حمایت از شیعیان سخن گفته است؟ آیا حزب ملی مستقل لبنان یک حزب شیعی است که حزب‌الله لبنان خواهان شرکت آن در این حکومت است؟ بنابراین این سخنان نیز کاملا غیر منطقی و غیر واقعی است.


حزب حاکم تلاش‌های گسترده‌ای را در بسیاری از زمینه‌ها در زمان جنگ اسرائیل و لبنان انجام داد از آن جمله این حزب تلاش‌های گسترده‌ای را در زمینه‌ی خلع سلاح حزب‌الله لبنان انجام داد. این حزب تلاش می‌کرد به عناوین مختلف چون مسلح کردن ارتش لبنان در مناطق جنوبی موضوع خلع سلاح حزب‌الله لبنان را پیش کشد اما اگر این چنین نشده است به خاطر آن نیست که حزب‌الله لبنان حضور سیاسی و قانونی در حکومت دارد و از تحقق این امر جلوگیری کرده است بلکه به خاطر آن است که این حزب به خوبی از پیامدهای تصویب اینگونه امور آگاه است و تا به امروز تنها به دلیل ترس و نگرانی از پیامدهای این امر است که چنین اقدامی را انجام نداده است.


سید حسن نصرالله اظهار داشت: ما به دنبال تشکیل دولت متحد ملی هستیم که بتواند در راستای خدمت به مردم لبنان گام بر دارد، دولتی که از هر گونه دیکته‌ی آمریکا، سوریه و ایران به دور است.


وی افزود: ما با اظهارات کسانی که معتقدند باید از هر گونه فعالیت سیاسی خودداری کرد و ساکت نشست مخالفیم و هرگز نمی‌پذیریم که یک دولت آمریکایی بر ما حکومت کند. ما می‌خواهیم در سایه دولت متحد ملی که با مشارکت مردم تشکیل شده فعالیت کنیم، آنهایی که به دنبال حفظ دولت آمریکایی فعلی در لبنان هستند می‌خواهند تنها به تعهداتشان به آمریکایی‌ها عمل کنند اما ما با کسی و کشوری تعهدی نداریم همچنین به دنبال موقعیت و جایگاه خاصی نیستیم، هدف اصلی ما تشکیل دولت متحد ملی است که آلت دست آمریکا و اسراییل نباشد.


وی هم چنین از تمامی مردم لبنان خواست تا هر گز اجازه ندهند اختلافات سیاسی بعد مذهبی پیدا کند چرا که امر به ضرر تمامی مردم است. امیدواریم که کسی مسایل سیاسی را با مسایل مذهبی در نیامیزد.


نصرالله با اشاره به اقدامات حزب‌الله لبنان در عرصه فعلی لبنان گفت: اقدام اولیه ما خارج کردن وزرای حزب‌الله از دولت بود که این کار انجام شد و شکی نیست که استعفا طرح بزرگی در عرصه سیاسی بود و مهمتر از آن هم مساله برپایی تظاهرات‌هاست که مهمترین نتایج آن نتایج سیاسی است و به نظر من مهمترین پیامدی که این امر می‌تواند داشته باشد این است که بنا به گفته سیاستمداران و حقوقدانان لبنانی دولت فعلی مشروعیت خود را از دست خواهد داد البته برخی‌ها مدعی شده‌اند که دولت هرگز مشروعیتش را از دست نمی‌دهد اما حتی دانشجویان جوان ما هم این امر را می‌دانند و بارها به ما گفته‌اند که اساتید رشته حقوقشان این را گفته‌اند که دولت با از دست دادن وزرایش مشروعیت ندارد.


وی اظهار داشت: ما اکنون در برابر دولتی هستیم که بنا به گفته قانون‌گذاران و سیاستمداران مشروعیتی ندارد بنابراین تصمیمات دولت و پارلمان هم قانونی نیستند و ما اینک در یک خلا بسیار جدی قرار گرفته‌ایم. مرحله دوم فعالیت‌های ما جناح‌بندی‌های سیاسی گروه‌های معارض است، در حال حاضر معارضان به دلیل اختلافاتی که دارند در حال رایزنی دایم به سر می‌برند در خصوص برپایی تظاهرات‌ها نیز باید اعلام کنیم که هر گونه تظاهرات اعتصاب و شورش مدنی باید با توافق تمامی گروه‌های معارض انجام شود بنابراین تاکید می‌کنیم که تمامی اقدامات بعدی که بعد از استعفای وزرا انجام می‌شود باید با مشورت، همکاری و رایزنی با سایر گروه‌های معارض انجام شود.


دبیرکل حزب‌الله لبنان در خصوص قوانین مربوط به برپایی تظاهرات گفت: از جمله مسایلی که باید برای اعضای حزب‌الله و مردم لبنان متذکر شویم این است که اولا همه مردم باید از لحاظ روحی و جسمی آماده‌ی برپایی تظاهرات باشند. ممکن است این تظاهرات به زودی انجام نشود اما هر لحظه ممکن است ما اعلام کنیم که مردم به خیابان‌ها بروند و تظاهرات کنند. همچنین باید بگویم که مساله‌ی برپایی تظاهرات بر خلاف اصول قبلی‌اش که چند روز قبل اعلام می‌شد ممکن است ۲۴ ساعت قبل از تظاهرات و یا حتی کمتر از آن اعلام شود. بنابراین مردم همواره و در هر لحظه آماده باشند. مساله بعدی استفاده از ابزارهای مسالمت آمیز و متمدنانه است. ما انتظار داریم میلیون‌ها لبنانی در این تظاهرات شرکت کنند اما باید این مردم از ابزارهای مسالمت آمیز استفاده کرده و از هر گونه شورش خسارت به اموال عمومی و خصوصی درگیری و غیره بپرهیزند چرا که همه اینها نشان دهنده ضعف است. از سوی دیگر این تظاهرات همانطور که گفتم باید با همکاری و هماهنگی همه گروه‌های سیاسی و مذهبی معارض صورت گیرد.


وی در ادامه به اقدامات دولت عمر کرامی، نخست وزیر سابق لبنان در خصوص برپایی تظاهرات‌ها اشاره کرد و گفت: دولت کرامی در هر زمانی به ما اجازه برپایی تظاهرات را می‌داده و هرگز به نیروهای امنیتی اجازه تیراندازی داده نمی‌شد اما سیاستمداران جدیدی که اکنون در دولت حضور دارند این گونه عمل نمی‌کنند.


نصرالله تاکید کرد: ما امروز در برابر یک امتحان بزرگ قرار داریم که مردم اگر چه خونشان را فدا می‌کنند اما از کشیده شدن کشور به جنگ داخلی جلوگیری می‌کنند. امروز ملت لبنان است که باید سرنوشت خود را تعیین کند چرا که مسوولیت‌ بزرگی بر گردن دارد.


وی در ادامه ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را دوست و برادر خطاب کرد و گفت: ما این نیروها را نیروهای امنیتی به حساب نمی‌آوریم آنها برادران و دوستان ما هستند. هم چنین همه تظاهرکنندگان باید این مساله را مدنظر داشته باشند که از بروز هرج و مرج و شورش جلوگیری نمایند، ما به ملت هوشیارمان و احساس مسوولیت‌ آنها اعتماد داریم.


دبیر کل حزب‌الله لبنان دولت فعلی این کشور را دولت سفیر آمریکا توصیف کرد و گفت: ما این دولت نامشروع را با استفاده از تمامی ابزارهای مسالمت آمیز ساقط خواهیم کرد. این یک هدف سیاسی و ملی است هم چنین بروز جنگ داخلی درگیری فتنه‌های داخلی را خط قرمز دانسته و آن را حرام اعلام می‌کنیم. ما یک بار دیگر پیروزی جدیدی را به شما نوید می‌دهیم.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 12
  • ۲۹ آبان ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد خوردن چای ممنوع! ۱۲ مرداد ۸۷