حسن «آقا» دیگر کچل نیست

کارگردان مجموعه‌ی انیمیشن‌های گاز از پخش این تیزرهای سه دقیقه‌ای، ظرف چند روز آینده خبر داد.


مجید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تغییر نام شخصیت «حسن» در سری جدید این تیزرها به «حسن آقا»، اظهار کرد: به ما ایراد گرفتند که باید به جای به کار بردن اسم «حسن» برای این شخصیت از عبارت حسن آقا استفاده کنیم. بنابراین از این پس به جای گفتن «حسن خطرناکه حسن» توسط پسر عموها، گفته می‌شود: «حسن آقا، خطرناکه حسن آقا».


محمدی ادامه داد: کاراکتر حسن به لحاظ ظاهر نیز تغییر کرده است، کمی چهره‌اش را مرتب کرده‌ایم و دیگر این شخصیت کچل نیست.


وی هم‌چنین درباره‌ی تعداد قسمت‌های ساخته شده از این انیمیشن، خاطر نشان کرد: سری جدید این مجموعه را هم‌چنان تولید می‌کنیم و تاکنون ۱۳ قسمت انیمیشن گاز روستایی و سه قسمت انیمیشن گاز شهری ساخته شده است.


وی درباره‌ی روند ساخت مجموعه انیمیشن‌های «گاز»، اظهار کرد: دو قسمت از این مجموعه قبل و بعد از عید با همان شخصیت معروف «حسن» پخش شد. پس از آن بود که به علت آغاز فصل بهار و تابستان پخش انیمیشن‌های گاز متوقف شد اما تولید همچنان ادامه پیدا کرد.


وی درباره‌ی تغییراتی که در سری جدید انیمیشن‌های گاز ایجاد می‌شود به اضافه شدن چند شخصیت اشاره کرد و گفت: در سری جدید انیمیشن‌های گاز کاراکتری به نام پژمان به همراه همسرش «پریا» به کار اضافه شده‌اند.


همچنین در انیمیشن‌های گاز روستایی شاهد حضور شخصیت‌های شهری و در انیمیشن‌های گاز شهری نیز شاهد حضور شخصیت‌های روستایی هستیم.


مجید محمدی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره‌ی تکنیکی که در سری جدید انیمیشن‌های گاز به کار گرفته شده است، گفت: این کار به لحاظ تکنیکی می‌توانست وضعیت بهتری داشته باشد، اما خوشبختانه یا متاسفانه مردم از قسمت دوم از کار خوش‌شان آمد. بنابراین ترجیح دادیم با همان تکنیک قدیم کار کنیم و در آینده شاید تکنیک جدیدی را برای خلق فضاهای تازه به کار بگیریم.


این انیماتور در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا معتقد است تمامی انیمیشن‌های تبلیغاتی به نوعی ادامه‌دهنده‌ی راه انیمیشن‌های راهنمایی و رانندگی هستند، گفت: به هر حال هدف کلی تمام این انیمیشن‌های یکی است و به نوعی کسی که تمام این فضاها را در انیمیشن‌های گاز، راهنمایی و رانندگی، شهرداری، بهینه‌سازی پایه‌ریزی کرده یک نفر بوده که همان آقای بهرام عظیمی است.بنابراین طبیعی است که تمامی این کارها شبیه به هم شوند.

وی ادامه داد: تمامی این انیمیشن‌های سه دقیقه‌ای با توجه به پیام‌های متفاوتی که می‌دهند در جذب مخاطب موفق بوده‌اند و در همین مدت زمان اندک توانسته‌اند پیام‌های زیادی را به مردم منتقل کنند.


محمدی درباره‌ی استفاده از تکیه کلام‌های جدید و موسیقی فولکاور ایرانی برای سری جدید انیمیشن‌های گاز، خاطر نشان کرد: تکیه کلام‌ها بیشتر شامل لهجه‌ها است؛ در استفاده از لهجه‌ها نیز به گونه‌ای عمل کردیم که تداعی‌کننده لهجه‌ی خاص نبوده و مخلوطی از تمام لهجه‌ها باشد.


وی با اعتقاد بر استفاده از بخش موزیکال در انیمیشن، خاطر نشان کرد: انتخاب این موسیقی که به تعبیر فضا و از بین بردن خستگی تماشاگه کمک می‌کند، بستگی به سبک کار دارد.


مجید محمدی با اشاره به طنز و اکشن بودن سری جدید انیمیشن‌های گاز، اظهار کرد: تاکنون یکی از مشخصات انیمیشن‌های تبلیغاتی، دیالوگ‌گویی بوده است؛ اما در سری انیمیشن‌های گاز سعی کرده‌ایم که اگر انیمیت جلوتر از دیالوگ نباشد حداقل سهم این دو مساوی باشد.