حسین کعبی در گفت‌وگو با تلویزیون ملی ژاپن: سطح انتظارات مردم ایران بسیار بالا رفته است

تیم ملی فوتبال کشورمان همچون دیگر تیم‌های راه یافته به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، در حال تمرینات آماده‌سازی خود برای حضور قدرتمندانه در این تورنمنت معتبر است و شاید ایران یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقات باشد که بیشترین تمرکز رسانه‌های خارجی بر آن مشاهده می‌شود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از حضور دوربین‌های تلویزیونی از کرواسی، آلمان، مکزیک، نوبت به ژاپنی‌ها رسید که از وضعیت آماده‌سازی تیم ملی ایران آگاه شوند.


حسین کعبی در میان شانزده بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی یکی از معروف‌ترین‌هاست. این مساله سبب شد که تلویزیون ملی ژاپن به سراغ این بازیکن ریز نقش برود. مدافع تیم ملی فوتبال ایران درباره‌ی احتمال موفقیت این تیم در جام جهانی آلمان، گفت: «تیم ملی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و بازیکنان از انگیزه‌ی بسیار بالایی برای حضور پرقدرت در جام جهانی برخوردارند. گروهی که ما در آن قرار گرفته‌ایم، گروه بسیار سختی است که تیم‌های پرتغال، مکزیک و آنگولا در آن حضور دارند و رویارویی با تیم‌های اروپایی (پرتغال)، مشکل‌تر از سایر دیدارها است.»


کعبی در خصوص انتظارات مردم ایران از تیم ملی کشورشان، گفت: «سطح انتظارات مردم ایران بسیار بالا رفته و این وظیفه‌ی ما را مشکل‌تر می‌کند اما، همه‌ی بازیکنان امیدوارند که تیم ملی در این مسابقات نتایج خوبی کسب کند.»


وی از اظهار نظر درباره‌ی فشارهای سیاسی که به تیم ملی ایران وارد می‌شود خودداری کرد و گفت: «سیاست و فوتبال دو مقوله‌ی جداگانه هستند و ما کاری با مسایل سیاسی نداریم و به آلمان می‌رویم که بهترین نمایش ورزش را در آنجا ارایه دهیم.»