حضور سرزده‌ی رییس جمهور در تمرین تیم ملی فوتبال

دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز (سه شنبه) سرزده در تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان در ورزشگاه آزادی تهران حاضر شد و دقایقی به همراه مربیان و بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به تمرین پرداخت.


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رییس جمهور پس از پایان تمرین تیم ملی در جمع مربیان و بازیکنان این تیم و مسوولان فدراسیون فوتبال در سخنرانی با ابراز خشنودی از اینکه جوانان ایرانی، پاک، مصمم و پر استعداد هستند، گفت: اگر معدل استعداد جوانان ایران اسلامی از کشور‌های دیگر بسیار بیشتر نباشد، قطعا بیشتر است و این امر در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف به اثبات رسیده است.


دکتر احمدی نژاد با اشاره به موفقیت دانشمندان جوان ایرانی در دستیابی به فن آوری صلح آمیز هسته‌یی خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفت: جوانان ایران در هر صحنه‌ای که به صورت جدی وارد شده‌اند موفقیت‌های چشمگیری بدست آورده‌اند، چه آنهایی که در رشته‌ی فیزیک و علوم هسته‌یی تلاش می‌کنند و چه شما که در فوتبال افتخار کسب می‌کنید، همه به لحاظ استعداد، پاکی و خوشفکری مثل یکدیگرید.


رییس جمهور از مردم ایران و به خصوص ایرانیان خارج از کشور خواست برای حمایت از تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، در حد توان به تشویق و حمایت از تیم ملی بپردازند و گفت: ایرانیان خارج از کشور که زمینه‌ی مناسب‌تری برای حضور در ورزشگاه‌ها دارند، می‌توانند سهم بیشتری در حمایت و موفقیت‌ تیم ملی فوتبال داشته باشند.


دکتر احمدی نژاد وجود امکانات و تجهیزات برای کسب موفقیت را در مقابل استعداد و ایمان و تلاش امری فرعی دانست و گفت: مسابقات جام جهانی فوتبال بیش از اهمیت و کیفیت ورزشی از لحاظ انعکاس خبری و تبلیغاتی اهمیت یافته است و شاید سطح بازی‌ها در این رقابت‌ها چندان تفاوتی با برخی بازی‌ها‌ی دیگر نداشته باشد اما به هر صورت این مسابقات همچون تابلویی است که همه‌ی جهانیان به آن توجه می‌کنند و منعکس کننده ویژگی‌های ملت‌ها، اخلاق، رفتار، منش و نوع زندگی آنهاست.


رییس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان در همه‌ی عرصه‌ها قصد دارند از پیروزی و موفقیت‌ ملت ایران جلوگیری کنند، گفت: آنها به خوبی می‌دانند که اگر ملت ایران به عنوان پرچمدار استقلال طلبی در جهان به موفقیت‌هایی دست یابد، ملت‌های دیگر نیز در این مسیر گام خواهند برداشت و شما می‌توانید با اعتماد به نفس و آرامش تلاش آنها را ناکام بگذارید.دکتر احمدی نژاد جوانان ایرانی را دارای توانایی فتح قله‌های بلند ورزشی دانست و گفت: شما جوانان با توکل بر خدا در میدانی قدم خواهید گذاشت که نمایش دهنده‌ی نمادی از جوانان ایرانی نجیب، پر استعداد، با اخلاق، با گذشت و در عین حال مستحکم و دارای عزم برای ایستادگی در راه تحقق اهداف است.


رییس جمهور خاطر نشان کرد: بازیکنان تیم ملی باید از لحاظ اعتماد به نفس و روحیه در سطحی قرار داشته باشند که اگر همه ورزشگاه علیه آنها فریاد زدند یا یکپارچه آنها را تشویق کردند، بتوانند بازی خوبی به نمایش بگذارند.


دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود توجه به برخی نکات را در افزایش کیفیت بازی تیم ملی موثر دانست و گفت: بازیکنان باید سعی کنند خود را در قالب تیم و نه به صورت فردی مجزا ببینند، ثانیه‌ها در فوتبال تعیین کننده‌اند و نباید با خوردن یک گل همه چیز را پایان یافته تلقی کرد.


رییس جمهور صمیمیت و از خود گذشتگی در تیم ملی را باعث افزایش هماهنگی و موفقیت دانست و گفت: باید در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ نام و پرچم جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی بدرخشد و به لطف خدا این تیم به مرحله‌ی بعد هم صعود خواهد کرد.


دکتر احمدی نژاد اعضای تیم ملی را نمایندگان ۷۰ میلیون ایرانی دانست و گفت: ملت ایران با شما کاملا احساس یگانگی دارند و علاوه بر حمایت‌های مختلف برای موفقیت شما نیز دعا می‌کنند.


رییس‌جمهور همچنین از مسوولان فدراسیون فوتبال به دلیل فراهم ساختن زمینه ورود جوانان به تیم ملی تشکر کرد و گفت: در کنار جوانان باید از بازیکنان با تجربه نیز استفاده کرد تا تیم ملی همچون جامعه‌ی بشری بتواند آینده خود را تضمین کند.


در زمان تمرین دکتر احمدی نژاد با ملی پوشان، تماشاگران حاضر در ورزشگاه از نحوه‌ی تمرین و زدن ضربات پنالتی رییس جمهور به وجد آمده و شعار‌های مبنی بر قدردانی از حمایت دکتر احمدی نژاد از ورزشکاران سردادند.