حضور مایک تایسون در مراسم حج عمره

«مایک تایسون» بوکسور آمریکایی سرشناس سنگین وزن جهان، که در حال حاضر ۴۴ سال سن دارد، چهار سال پیش به دین مبین اسلام گروید.یک منبع آگاه عربستانی به خبرنگار پایگاه خبری شیعه آنلاین گفت: «مایک تایسون» برای انجام مناسک عمره تمتع، اوایل این هفته وارد سرزمین عربستان سعودی شده است. او پس از انجام اعمال عمره تمتع، به دیدن تعداد زیادی از مساجد و اماکن متبرکه مانند مسجد قبا و مسجد قبلتین و غیره رفت. او همچنین در این سفر خود از «دانشگاه اسلامی عربستان» و «مرکز پژوهش های آمریکا در سعودی» دیدن کرد.این منبع آگاه همچنین افزود: سفر «مایک تایسون» دارای ویژگی خاصی بود و آن همراه او بودن تعداد زیادی از جوانان و علاقمندان به وی و همراهی کردنش در بازدیدهای مختلف. برخی جوانان به قدری «تایسون» را دوست داشتند که ساعت‌ها در مقابل هتل محل اقامت وی منتظر می‌ماندند تا در زمان رفت و آمد بتوانند او را ببینند و یا با وی یک عکس یادگاری بگیرند.این منبع سعودی در ادامه گفت: علاقه برخی جوانان به قدری زیاد بود که حتی او را در زمان نماز هم رها نمی‌کردند و همراه او به مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) می رفتند. تعداد آنان به قدری زیاد بود که همگان متوجه ورود «تایسون» می‌شدند و همین امر بیشتر موجب جلب توجه می‌گردید. البته به نظر می‌رسید این حالت مورد رضایت «تایسون» نبود از همین رو گاهی برای شناخته نشدن، صورت خود را با چفیه عربی می‌پوشاند.«مایک تایسون» در مورد این سفر عمره گفت: بسیار خوشحالم که توانستم به این سرزمین مقدس سفر کرده و از اماکن دینی و اسلامی دیدن کنم. همچنین از اینکه علاقمندان و طرفدارانی هم در این سرزمین دارم، خیلی خرسند هستم اما از آنان خواهش می‌کنم که حداقل برای دقایقی مرا کاملا تنها بگذارند تا بتوانم تنهای تنها در این اماکن مقدس، در روحانیت و ایمان غرق شوم و لذت ببرم.
 
این بوکسور سرشناس بین المللی در ادامه در مورد اولین لحظه ای که چشمانش به مسجد النبی (ص) افتاد، گفت: تا وارد مسجد النبی (ص) شدم، نتوانستم جلوی اشک هایم را بگیرم زیرا می‌دانستم که وارد یکی از باغ های بهشت شده ام.


در همین حال «محمد شاه زاده» رئیس «مؤسسه دعوت و تبلیغ اسلامی کانادا» که «مایک تایسون» را در این سفر همراهی می کرد، طی اظهاراتی در این باره گفت: «تایسون» اولین لحظه ای که وارد مسجد النبی (ص) و نزدیک قبر مطهر رسول الله (ص) قرار گرفت، نتوانست جلوی احساسات خود را بگیرد و شروع کرد به اشک ریختن. او حدودا یک ساعت و نیم در مقابل قبر پیامبر (ص) اشک می ریخت و به حضرت محمد (ص) سلام می‌داد.
۲۳ تیر ۱۳۸۹